הניצחון - שאלך יד ביד עם בתי לכיתה א'

יוסי לוי מהישוב ניצן שבחוף אשקלון שולח את בתו לכיתה א' בלב שקט. "ילדים שעולים בשמחה לכיתה א' - זה הניצחון".

חזקי ברוך , ה' באלול תשע"ד

ילד
ילד
חזקי עזרא

למרגלות מגדל דוד בירושלים נערך היום (א') טקס חגיגי לפתיחת שנת הלימודים לתלמידי המועצה האזורית חוף אשקלון העולים לכיתה א'.

יו"ר ועד הורים בביה"ס 'באר גנים' ותושב ניצן, צורי לוי, סיפר לערוץ 7 על ההחלטה לקיים את הטקס דווקא בירושלים. "עברנו תקופה לא קלה של אזעקות ומלחמה, ובתוך הערכת מצב של כל ועדי ההורים עלה כאב ההורים שילדיהם עולים לכיתה א'. הרעיון הוא לשמח את הילדים.

"אני כאבא לילדה שעולה לכיתה א' מחר שולח את הילדה שלי לביה"ס בשמחה וזאת תמונת הניצחון. אנחנו ממשכים לחנך את הילדים שלנו, ללמד אותם לעולם ערכי ומוסרי. מי שיראה את הילדים כאן שעולים לכיתה א' זו תמונת הניצחון", מבהיר לוי.

הוא מודה כי אין לו שום אפשרות להעריך מתי ייערך סבב הלחימה הבא עם החמאס. ''יש לנו מלחמת קיום על נוכחותנו בארץ ישראל וזה מאבק קשה. אנחנו נמשיך לשמור על החוסן ולהגן על ילדינו ועל עם ישראל".

טלי קטן, תושבת הדרום, שבנה פורת עולה מחר לכיתה א', סיפרה על התחושות הקשות בימים אלה. "ישבנו חודשיים בבית עם עסק חדש ועם בעל במילואים בצו 8. בית בלי ממ"ד ומחר אני לא שולחת אותו בלב שקט אבל זו האלטרנטיבה שיש".

לדבריה בית הספר בו ילמד בנה לא מספיק ממוגן, "אבל איך אני אוכל למנוע ממנו את החוויה של הרגע הראשון של כיתה א'? אני מקווה שהמנהיגים יגידו לנו את כל האמת בפנים ולא תמיד זו התחושה שאנחנו מקבלים. במקביל אני מבקשת שימגנו את בית הספר".