בית שמש: ההורים משביתים את הלימודים

ועד ההורים טוען כי ראש העיר מתנכל לבתי הספר הממלכתיים בבית שמש. תגובת העירייה: גורמים אינטרסנטיים בוחרים ללבות את האווירה.

עדו בן פורת , ו' באלול תשע"ד

משה אבוטבול
משה אבוטבול
חזקי עזרא

הנהגת ההורים בבית שמש הודיעה הלילה כי הלימודים בבתי הספר בבית שמש מושבתים בעקבות החלטה של העירייה לפגוע באחד מבתי הספר בעיר ולהעביר חלק מהמבנה לטובת בית ספר אחר.

העירייה החליטה להעביר קומה ממבנה בית הספר הממלכתי "שפות ותרבויות" לטובת בית ספר חרדי. לטענת ההורים, החלטת העירייה התבצעה ללא הידברות עם ועד ההורים או משרד החינוך.

בוועד ההורים של בית שמש הודיעו כי "לאור החלטתו החד צדדית של ראש העיר לפגוע בבתי הספר הממלכתיים בעיר וזאת בניגוד להתחייבותו המפורשת ובניגוד לעמדת הגורמים המקצועיים במשרד החינוך ובעקבות התקיפה האלימה ע״י שליחי העירייה של מורות ויו"ר ועד ההורים של ביה"ס הממלכתי 'שפות ותרבויות', הלימודים בעיר בית שמש יושבתו. שנת הלימודים לא תפתח כסדרה''.

"יחד עם זאת בשל השלכות 'צוק איתן' והתחשבות בציבור העובד, התלמידים יגיעו לבתי הספר ולא ילמדו וישתתפו באסיפות הסברה נגד אלימות. אנו קוראים לראש העיר לציית להוראת משרד החינוך ולמנוע כל פגיעה בבתי הספר הממלכתיים בבית שמש", נמסר מוועד ההורים.

מעיריית בית שמש נמסר בתגובה: "מתוקף תפקידה של העירייה לפתיחה תקינה של שנת הלימודים ולאפשר לכל ילדי העיר מכל המגזרים מקום לימודים ראוי, ראתה העירייה לנכון לנצל כיתות ריקות במתחם בית הספר לשפות ותרבויות ולאכלס בהן תלמידות בית הספר 'משכנות דעת' המתגוררות באותה שכונה שאין להן היכן ללמוד, ואפילו מקום להציב מנ"דים (מבנים ניידים) כבר לא נשאר להן.

"יצוין כי מדובר בצמצום עוול חמור של אבסורד כפול, כאשר מבנה בית הספר מיועד לכ-500 תלמידים ובפועל רוב המבנה עומד ריק ולומדים בו רק 140 תלמידים. בנוסף, רובם ככולם של התלמידים מגיעים בהסעות מבית שמש הוותיקה, כאשר בשכונה שבה נמצא המבנה קיים חוסר של מאות כיתות לימוד, ואילו בשכונות בית שמש הוותיקה אשר בהן מתגוררים תלמידי בית הספר, קיימת מגמה הפוכה של עשרות רבות של כיתות העומדות ריקות. העירייה זימנה כמה פעמים את מנהלת בית הספר לשפות ותרבויות השוהה במבנה העירוני לדיון בנושא במטרה להגיע להסכמה, אך זו ביכרה להיעדר במפגיע כך שלא נותרה הברירה בידי העירייה, אלא למלא את חובתה ותפקידה כלפי ילדי העיר מכל המגזרים. חבל מאוד שגורמים אינטרסנטיים בוחרים ללבות את האווירה במקום לפעול באחריות ובאופן ענייני".