מידע אישי של 27 מיליון דרום קריאנים נחשף

דליפה המונית של מידע אישי בדרום קוריאה. כ-27 מיליון תושבים היו קרבן לחשיפת מידע שנועדה להעברות כספים וגניבת מאות מיליונים.

ד"ר טל פבל , ו' באלול תשע"ד

מחשב
מחשב
רויטרס

בידיעה שהתפרסמה ב-22 באוגוסט באתר החדשות הקוריאני Korea JoongAng Daily דווח כי רשויות דרום קוריאה אישרו שכ-72% מאוכלוסיית המדינה בין גילאי 15-65 נפגעה מחשיפת מידע, כ-27 מיליון איש.

בידיעה נמסר כי הרשויות חשפו יום קודם לכן דליפה המונית נוספת של מידע אישי אשר נועדה לגנבת מאות מיליונים במטבע המקומי Won באתרי משחקים מקוונים וביצוע הונאות של העברות כספיות בשווי מיליארדים. משטרת מחוז South Jeolla מסרה כי היא עצרה אדם בן 24 אשר שמו הפרטי Kim, כמו גם 15 אחרים בהאשמה כי הפיצו את המידע האישי של 27 מיליון מתושבי המדינה בין הגילאים 15 ו-65.

לטענת המשטרה Kim זה קיבל 220 מיליון פרטי מידע אישיים מהאקר סיני אותו הכיר במשחק מקוון בשנת 2011. המידע כלל שמות, מספרי זהות, פרטי חשבון וססמאות. עוד נטען כי החשוד השתמש במידע האישי לגנוב מטבעות מקוונים באתרי משחק באמצעות שימוש בכלי פריצה אשר מתחברים אוטומטית לחשבונות המשתמש משעה שהוזנו שם המשתמש והססמא של המשתמש.

כאשר הססמאות שקיבל היו שגויות, הוא קנה את המידע האישי שבתעודות הזהות ואת תאריך ההפקה שלהן מספק סלולר מקומי ושינה את הססמאות בעצמו. לטענת המשטרה באמצעות פריצה לשישה מאתרי המשחק המרכזיים בקוריאה, עלה בידו להרוויח כ-400 מיליון Won (השווים לכ-391 אלף דולר), כאשר 130 מיליון מהם הוא העביר להאקר הסיני.

השלטונות חושדים כי Kim מכר את המידע האישי שקיבל מההאקר הסיני לאחרים לשם הונאות משכנתאות והימורים לא חוקיים. מכירות שהובילו לנזק משני כאשר מאות נפלו קורבן להונאות של נוכלים בין ספטמבר 2012 ונובמבר 2013 והנזק הכספי שנגרם בשל כך לטענת המשטרה הגיע לכ-2 מיליארד Won.

בידיעה על ארוע זה שפורסמה ב-26 באוגוסט דווח כי מתברר שאין זו הפעם הראשונה שתושבי המדינה סובלים מדליפה המונית של מידע אישי, בשנת 2011 נפרצה רשת חברתית דרום קוריאנית, אשר הביאה לחשיפת מידע אישי של 35 מיליון איש. כמו בן בתחילת 2014 דלפו פרטיהם של 20 מיליון תושבים על ידי עובד של חברת אשראי במדינה.

הכותב, ד"ר טל פבל, הינו ד"ר למזרח תיכוןמנכ"ל חברת Middleeasternet לחקר האינטרנט והאיומים המקוונים במזרח התיכון ובעולם האסלאמי וראש התוכנית ללימודי פשיעה קיברנטית באוניברסיטת אריאל