נתניהו לתלמידים בשדרות: היו חברים טובים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר החינוך, שי פירון, פתחו את השנה בשדרות, בעקבות הקיץ הקשה שעבר על התלמידים.

יוני קמפינסקי , ו' באלול תשע"ד

פותחים את שנת הלימודים בשדרות
פותחים את שנת הלימודים בשדרות
קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר החינוך, שי פירון, פתחו הבוקר (שני) את שנת הלימודים החדשה, תשע"ה, בבתי הספר בדרום.

השניים פתחו את הביקור בעיר שדרות יחד עם ראש העיר, אלון דוידי, בבית הספר היסודי התורני החדש אמי"ת, אשר נפתח בעיר. ראש הממשלה ושר החינוך שוחחו עם תלמידי כיתות א' שבבית הספר, והעבירו יחדיו שיעור על אותיות ה- א', ב'.

בהמשך הביקור הגיעו ראש הממשלה ושר החינוך אל "בית הספר האזורי מבועים" במועצה האזורית מרחבים. לביקור התלווה גם ראש המועצה האזורית, שי חג'ג'.

ראש הממשלה ושר החינוך נכנסו לכיתה ב' וצפו בפעילות הפגה של התלמידים, אשר התקיימה על רקע אירועי הקיץ הלא שגרתיים אשר חוו. הפעילות עסקה בנושאים משמחים, כאשר ראש הממשלה ושר החינוך סיפרו לתלמידים, מהם הדברים אשר משמחים אותם. בהמשך הם צפו בפעילות תיאטרון בובות אשר הוכן בעבור תלמידי כיתות א'. הפעילות עסקה בערך השמחה.

ראש הממשלה נתניהו אמר לתלמידים, "אני יודע שעברתם את החופש הזה לא כפי שתכננתם. אני מקווה שתהיה לכם אפשרות בחגים לבלות, לשחק, להיות עם המשפחה, להיות עם החברים והחברות".

"היו חברים טובים אחד לשני ואחת לשנייה, והיו גם תאבי דעת. זה מה שמבדיל אותנו ונותן לעמנו כוחות מיוחדים. אנחנו עם הספר, והיום גם עם הטאבלט. אנחנו נאחזים במורשת ונאחזים בעתיד. תלמדו תנ"ך, מורשת, מתמטיקה, מחשבים ומדעים. המורשת והעתיד הולכים יד ביד. היו תאבי דעת למען עם ישראל, למען מדינת ישראל, למען ארץ ישראל, למענכם ולמען המשפחות שלכם. אנחנו נדאג להקנות לכם ידע ולהקנות לכם ביטחון", הוסיף.

שר החינוך פירון אמר לתלמידים, "היום, כשאתם נכנסים לכיתה א', אני רוצה להטיל עליכם משימה, לא שיעורי בית. הסתכלו סביב. חשבו למי יש פחות חברים, הסתכלו סביב, ושאלו, מי זכה לפחות ביקורים בחופש. זו המשימה של כל אחת ואחד מכם. אם במהלך השנה ילד לא הגיע לבית הספר בשל מחלה, אל תשכחו להתקשר אליו. תנהגו בכבוד כלפי המורים שלכם. כשתדברו אחד עם השני בחצר, אל תשכחו להשתמש בשפה נקייה. המבחן הגדול שלנו הוא לא איך אנו מתנהגים בימי מלחמה אלא איך נתנהג בימי שלום. המבחן האמיתי שלנו הוא מבחן של מוסר, של זהות, של אהבת אדם."