ועדת החינוך פתחה את השנה בלוד

"מודעות עצמית, קשר עם הקהילה, שייכות למקום וגאווה מקומית הם סוד הקסם", אמר יו"ר ועדת החינוך במהלך הסיור בלוד.

חזקי ברוך , ו' באלול תשע"ד

פותחים שנה בלוד
פותחים שנה בלוד
דוברות הכנסת

ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות ח"כ עמרם מצנע פתחה את שנת הלימודים בסיור במוסדות חינוך בעיר לוד. חברי הכנסת ביקרו בישיבה התיכונית "אלישיב" ובתיכון "אורט זייל".

הוועדה היתה אמורה לבקר גם בבית הספר הערבי היסודי "אלראשדיה" אך בשל שביתה במערכת החינוך הערבית בעיר, נדחה הסיור למועד אחר.

חברי הכנסת שוחחו עם התלמידים ושמעו על תחושותיהם החיוביות לגבי העיר: "יש כאן הרבה חבר'ה מאוד איכותיים, הרבה מקום להתפתח ולהתנדב". לגבי דו הקיום בעיר אמרו התלמידים היהודים כי אסור להזניח את החברה הערבית: "יש לטפח אותם בחינוך ובתשתיות".

יאיר רביבו ראש עיריית לוד, אמר לאורחים: "החלטנו להפוך את העיר לוד, בה מתקיים פסיפס תרבויות מדהים, למקום שטוב לחיות בו. יש לנו נוער נבון ומשכיל עם חוכמת חיים יותר מהנוער התל אביבי ואין לי ספק שתשמעו בעתיד הקרוב על העיר החמה הזאת באופן חיובי".

יו"ר הוועדה ח"כ עמרם מצנע סיפר כי בעת שכיהן כחבר כנסת בכנסת ה-16 אמר מעל בימת מליאת הכנסת לשר הפנים דאז אברהם פורז כי אם פורז ירצה בכך, הוא יתפטר מהכנסת וילך לנהל את העיר לוד. "זה כידוע לא קרה ואני הלכתי לירוחם". מצנע הוסיף כי ניכרת בעיר ההשקעה בחינוך והבטיח שוועדת החינוך תסייע ככל שניתן לאנשי החינוך בעיר לעמוד במשימה שהציבו לעצמם. "מודעות עצמית, קשר עם הקהילה, שייכות למקום וגאווה מקומית הם סוד הקסם".

עוד אמר, כי "ועדת החינוך הציבה בראש סדר העדיפויות שלה את נושא צמצום הפערים בין הפריפריה למרכז. העיר לוד היא פריפריה לכל דבר ועניין וההתרשמות שלנו מהסיור היא יוצאת מן הכלל. הבחירה בחינוך כדרך להתמודד עם הדימוי השלילי של העיר היא נכונה. הבעיות איתם אתם צריכים להתמודד לא יירדו משולחננו".

ח"כ רות קלדרון שהשתתפה בסיור אמרה כי "פתיחת שנת הלימודים בלוד מוכיחה שוב שאוצר הטבע הגדול ביותר הוא האנושי. תלמידים נפלאים ומורים ומורות בעלות חזון מתמודדות עם עיר שנפגשים בה יהודים וערבים, עולים וותיקים, חילונים ודתיים. ציונות זה כאן!".

בתמונה: תלמידי הישיבה התיכונית אלישיב משוחחים עם חברי הכנסת.