מגבלה חדשה על המחבלים בכלא

ערוץ נשיונאל ג'אוגרפיק הוסר מחבילת ערוצי הטלוויזיה של המחבלים בכלא מגידו מחשש שיקבלו רעיונות לניסיונות בריחה מהכלא.

ניר הר זהב , ו' באלול תשע"ד

המחבלים בכלא מגידו לא יוכלו ליהנות יותר מערוץ הטבע "נשיונאל ג'אוגרפיק", לאחר שהוסר מחבילת ערוצי הטלוויזיה מחשש שהמחבלים יקבלו רעיונות לניסיונות בריחה מהכלא, כך דווח הערב (שני) בערוץ 10.

נציין כי ב"נשיונאל ג'אוגרפיק" ישנן לא רק סדרות על נמרים באפריקה אלא גם סרטים על בריחות נועזות ומתוחכמות מבתי כלא בעולם. אומנם מדובר במדינות גדולות הרבה יותר מישראל אך בכל מקרה יצטרכו המחבלים הכלואים להסתדר עם ערוצי הטלויזיה שנשארו.

רק בחודש שעבר סיכלו בשירות בתי הסוהר כוונה של מחבלים כלואים לברוח מהכלא דרך מנהרת בריחה. בעקבות מידע מודיעיני על חשד לחפירת מנהרה בכלא גלבוע בצפון, נערכו חיפושים בתאי האסירים והבוקר נמצא חשד לחפירה בשירותי אחד התאים.

מדובר בתא בו שהו 8 אסירים מחבלי הג'יהאד האיסלמי, חלקם שפוטים למאסרים ארוכים. התא ותאים סמוכים לו פונו ובמקום נערכו בדיקות מקיפות. 

נציב שב"ס רב גונדר אהרון פרנקו, אמר כי "מדובר בגילוי מוקדם של חפירה בראשיתה, השניה בתקופה האחרונה שזוהתה בבתי הסוהר. זוהי תוצאה של פעילות אינטנסיבית ומתמשכת למניעה וסיכול בריחות ופגיעה בבטחון המדינה, הציבור ובתי הסוהר ע״י אסירים בטחוניים".