מזכ"ל האו"ם מצטרף למגנים את ישראל

מזכ"ל האו"ם מגנה גם הוא את ישראל על הפשרת הקרקעות בגוש עציון. לדבריו מדובר במעשה הפוגע בסיכוי לרעיון שתי המדינות.

חזקי ברוך , ז' באלול תשע"ד

בנייה בגוש עציון
בנייה בגוש עציון
פלאש 90

לאחר ארצות הברית וגורמים נוספים מהעולם, כעת מצטרף גם מזכ"ל האום, באן קי מון, למגנים את החלטתה של ישראל להכריז על 4,000 דונם בגוש עציון כאדמות מדינה.

לדברי מזכ"ל האו"ם מדובר במהלך חמור הפוגע בסיכויי השלום ובפתרון שתי המדינות. בהודעתו הוא קורא לישראל לחזור בה מהחלטתה.

נזכיר כי הבית הלבן הודיע גם הוא כי ארצות הברית רואה בצעד בו נקטה ממשלת ישראל בגוש עציון צעד מזיק לתהליך המדיני. בתגובה טענו גורמים פוליטיים בישראל כי המענה לזעם הבינלאומי הוא הרחבת מעגל הריבונות הישראלית ולהחיל אותו על כל ישובי יהודה ושומרון. דברים ברוח זו אמרו אתמול ביומן ערוץ 7 חברי הכנסת ציפי חוטובלי ודני דנון.

עוד נציין כי בתנועת 'נשים בירוק' רואים בביקורת האמריקאית על הכרזת משרד הביטחון על 4,000 דונמים בגוש עציון כאדמות מדינה, עדות נוספת לנחיצותו של מהלך כולל בו תוחל ריבונות ישראלית על שטחי יהודה ושומרון כולם.

ראשי 'נשים בירוק', יהודית קצובר ונדיה מטר, קבעו כי כעת מתבררת חובת המדינה להחיל את ריבונותה על השטח כולו, ובכך להציב מענה ברור ונחרץ מול מתקפות מבית ומחוץ. השתיים מציינות כי תנועתן מקווה שהמהלך בו נקט שר הביטחון בהתאם להחלטת הקבינט הביטחוני מדיני לאחר רצח שלושת הנערים הי"ד היא סימן לבאות "אך הצעקות הרמות של אמריקה, העולם, השמאל והערבים חושפים את עומק הבעיה של יהודה ושומרון. 4000 הדונמים המדוברים הם אדמות מדינה והמשמעות היא שאינם שייכים לאף ערבי פרטי ולמרות זאת העולם נזעק. הסיבה היא הבעיה השורשית שמצריכה פתרון שורשי. על ממשלת ישראל ומדינת ישראל להפנים כי העולם מערער על עצם שייכותה של ארץ ישראל לעם ישראל. לדברים אין קשר לנישול ערבי כזה או אחר, נישול שאגב מעולם לא היה, לא בממד הפרטי ולא בממד הכללי".

"אם ממשלת ישראל לא תחיל ריבונות על מרחבי ארץ ישראל, הנושא ימשיך להיות פתוח למיקוח ולויכוחים אינסופיים", אומרות השתיים ומוסיפות: "עוד דונם ועוד דונם חשובים מאד. יש בהם אמירה ערכית, מעשית והיסטורית, אך אחרי סדרת הגירושים מסיני, ימית, גוש קטיף וצפון השומרון אין די בכך. יש להחיל ריבונות וליישם אותה בשטח על ידי קיום חוק וסדר של המדינה ואכיפתם על כלל האזרחים, ערבים, בדואים ויהודים".

השתיים שבות על קריאתן העולה בשנים האחרונות בזירה הציבורית ובזירה הפוליטית לחדול ממדיניות התגובה וליטול את מושכות המדיניות לידיה של ישראל. "הגיע הזמן להפסיק עם תוכניות הישרדות ותגובה. יש להסתכל קדימה אל היעוד והמטרות של עם ישראל שאותן ניתן להגשים רק בארץ ישראל כולה".