"לא נסבול בריונות"

שר החינוך על בית הספר הלא חוקי בבית שמש: התגנבו באישון לילה, בנו חומה והוציאו מהתאים את הספרים של המורים. לא יעלה על הדעת.

עדו בן פורת , ח' באלול תשע"ד

החומה בבית ספר בית שמש
החומה בבית ספר בית שמש
פלאש 90

שר החינוך, הרב שי פירון, התייחס הבוקר (רביעי) לבית הספר החרדי הלא חוקי שנפתח במתחם בית הספר "שפות ותרבויות" בבית שמש.

שר החינוך אמר כי מערכת החינוך לא תסבול התנהגות בריונית, כלשונו, שאינה מתקיימת בשיח משותף ובעבודה משותפת, לשם מציאת פתרון חינוכי. 

נזכיר כי עיריית בית שמש החליטה להעביר חלק ממבנה בית הספר הממלכתי "שפות ותרבויות" לטובת בית ספר חרדי. החלטת העירייה התבצעה ללא הידברות עם ועד ההורים או משרד החינוך. ביום שני השבוע הודיע משרד החינוך כי בית הספר החרדי אינו חוקי, וכי הוא נערך להוציא לו צו סגירה. 

''לכל ילדה וילד בישראל יש את הזכות למענה חינוכי, אך המענה לא יכול להינתן באמצעות מהלכים חד צדדיים, הרומסים את החוק ואת המוסר האנושי", הבהיר השר.

הרב פירון גינה את התהליך בו נקטה ההנהגה בבית שמש כדי להכניס את בית הספר החרדי לזה הממלכתי. "התגנבו לבית הספר באישון לילה, בנו חומה והוציאו מהתאים את החומרים ואת הספרים של המורים. לא יעלה על הדעת שדבר כזה יתרחש במדינת ישראל, ובטח שלא במערכת החינוך המחנכת את תלמידיה לערכים של הוגנות, יושרה ושמירת על החוק. 

"לאלימות ולבריונות מסוג זה ניתן מענה בבית המשפט, אין בכוונתנו להתפשר בעניין חשוב ועקרוני- השמירה על שלטון החוק. על המשטרה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה כלפי אלה שנהגו באלימות פיזית, ובאופן בריוני כלפי מורים ומנהלת בישראל. אני קורא לראש העיר לחזור לשיח, להידבר ולמצוא פתרון חוקי לתלמידות".

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, תקף בחריפות את החלטת משרד החינוך להוציא צו סגירה לבית הספר. "בחסות שר החינוך ובחסות בית המשפט הבנות היום תלמדנה ברחוב", אמר אבוטבול לגלי צה''ל.

"היום ראש עיר בישראל שרואה כיתות ריקות מול תלמידות שנמצאות ברחוב, האם ראוי שהוא ישכן אותן? אם כל הכבוד, בכל מקום אחר כשראש עיר עושה את זה  - שותקים לו. אבל בגלל שאני ראש עירייה חרדי כועסים עליי שניצחתי פעמיים ולא התנצלתי על זה".