רוצים לדעת איפה הילד? האפליקציה תגיד לכם!

בצל ההתרעות הביטחוניות על חטיפת יהודים, חברת Netspark מציגה רכיב איכון אוטומטי לתוכנת הסינון שלה.

אבי חיים , ח' באלול תשע"ד

סלולארי
סלולארי
Thinkstock

איכון בסלולרי

כל מי שהתקין בחודשים האחרונים את תכנת הסינון המתקדמת Netspark mobile גילה כבר כמה פשוט לנהל את רמות הסינון וזמן השימוש בסמארטפון, אבל, גם אלה שחשבו שהתכנה כבר מכילה כל פיצ'ר מתקדם בתחום - ישמחו לגלות את התוספת החדשה מבית Netspark.

האמצעי הראשון בו המשטרה נעזרת במקרה של הודעה על נעדר, הוא 'איכון' המכשיר. האיכון הוא בדיקה הנעשית באמצעות החברות הסלולאריות, שבאפשרותן למצוא היכן היה מיקומו של המכשיר הסלולארי בפעם האחרונה בו הוא פעל - זאת על ידי עיבוד נתונים מהשדרים של האנטנות הפזורות ברחבי הארץ.

עד היום איכון כזה היה נעשה על-ידי גורמי בטחון בדרגים גבוהים או באישור בית המשפט, מה שגורם לעיכוב הביצוע של האיכון, כאשר יש לזכור שמדובר ב'זמן הזהב' – ככל שפועלים יותר מהר הסיכוי למצוא את הנעדר גדול יותר. לא צריך להגיע למקרה של חטיפה כדי להבין את המשמעות של היכולת לאתר מיקום של ילד או נער.

כדי לפתור בעיה זו, החליטה חברת Netspark להוסיף לאפליקציית הסינון שלה, Netspark mobile, רכיב המאפשר לכל הורה, לאחר מתן הרשאה מפורשת ומראש לחברה, לעקוב אחר מיקומו של המכשיר הסלולארי כל זאת מבלי להמתין לגורמי הביטחון או להרשאה משופט. ב-Netspark מתחייבים כי החברה לא תעשה שימוש באיתור מכשיר ללא אישור מפורש ומראש ורק במקרה כזה תופעל האופציה באפליקציה. בהנהלת החברה הבהירו כי בכל מקרה, החברה גם לא שומרת במסדי הנתונים שלה נתוני מיקום היסטוריים של משתמשי האפליקציה – גם אם אופציית האיכון הועלה.

חברת Netspark, מהמובילות בעולם תחום סינון אתרי אינטרנט ואפליקציות מפני תכנים לא ראויים, משווקת את האפליקציה החדשנית בהורדה ישירה מחנות ה-Google play וכן באתר נטספארק.

אפליקציה מיוחדת זו של נטספרק, משנה את כללי המשחק והופכת את המעקב והאיתור, כמו-גם את בחירת מסלולי הסינון וניהול זמן הגלישה בסמארטפון - לפעולה מידית ופשוטה.

בחברה ציינו כי על מנת להבטיח את שביעות רצונו של הלקוח ניתנת האפשרות להוריד את האפליקציה לשבוע חינם לצורך התנסות וללא התחייבות ולאחר שהלקוח יהיה מרוצה הוא יוכל להמשיך להיות מנוי באופן קבוע.

לאתר נטספארק לחצו כאן


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il