הלחימה באוקראינה משפיעה על הספורט

שחטר דונייצק בבעיה גדולה. עוד שבועיים ישחקו בליגת האלופות כשאין אצטדיון, שחקנים עזבו וכעת תורם של המשרדים שנכבשו ע"י חמושים.

נרי וייס , ח' באלול תשע"ד

פוטין.
פוטין.
פלאש 90

ואנחנו חשבנו שהמצב הביטחוני אצלנו משפיע על הספורט.

הלחימה בין אוקראינה לרוסיה ממשיכה להשפיע באופן ישיר על הספורט בשתי המדינות, כששוב אוקראינה היא זו שסופגת יותר.

בשעות האחרונות פרסמה קבוצת הכדורגל הבכירה של אוקראינה, שחטאר דונייצק, באתר הבית שלה כי חמושים רוסים השתלטו על משרדיהם שברחוב ארטמה 86A שבעיר. עד כה לא ידוע אם בתוך המשרדים בזמן הפריצה שהו אנשים מהנהלת המועדון, אך בקבוצה האוקראינית אומרים כי הם יערכו בדיקה מקיפה בנושא.

זו אינה הפעם הראשונה בה המועדון האוקראיני סובל כתוצאה מהלחימה בין המורדים הפרו רוסיים לבין צבא אוקראינה. לפני כשבועיים הרעידו שני פיצוצים את אצטדיונה הביתי של הקבוצה האוקראינית - ה'דונבאס ארינה' וגרמו להריסת חלק מהאצטדיון. לאחר מספר ימים בלבד מהפצצת האצטדיון, טילים התפוצצו גם במגרש האימונים של המועדון.

אם כל זה לא מספיק, אז המועדון מהעיר דונייצק, שהינה הנפגעת העיקרית מהלחימה שבמדינה בעקבות היותה המאחז הגדול ביותר של המורדים הרוסים, מנסה גם להתמודד מול רצונם של השחקנים הזרים לעזוב את המועדון בשל הלחימה.

הפריצה הערב למשרדי הקבוצה, מגיעה כשבועיים בלבד לפני משחקה הראשון בשלב הבתים של ליגת האלופות.

הקבוצה האוקראינית הוגרלה לבית מספר 8, יחד עם  פורטו, אתלטיק בילבאו ובאטה בוריסוב הקפריסאית וככל הנראה תארח את משחקיה הביתיים בלבוב, שם היא משחקת כיום בשל המצב הביטחוני שבעיר.

האם הלחימה תיתן את אותותיה גם על המגרש?


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il