"לתמוך עכשיו בראש הממשלה, זו חובתנו"

הרב מדן שהשתתף במפגש התמיכה של רבני צהר עם ראש הממשלה בעקבות המלחמה, סבור שחובה להדגיש את ניצחון צה"ל במבצע.

בני טוקר , ט' באלול תשע"ד

הרב מדן לוחץ את ידי ראש הממשלה
הרב מדן לוחץ את ידי ראש הממשלה
פלאש 90

הרב יעקב מדן, מראשי ישיבת הר עציון, ומרבני צהר שהשתתף אמש (רביעי) בפגישת התמיכה בראש הממשלה בעקבות צוק איתן, אומר לערוץ 7, כי לא מדובר בתמיכה פוליטית אלא בתמיכה במנהיג ישראל שהוביל את צה"ל לניצחון על החמאס.

"אין שום קשר לבחירות או לפוליטיקה, אני מזדהה עם מפלגה אחרת (הבית היהודי ב.ט), אבל היום אנחנו עומדים מאחורי ראש הממשלה, כולנו צריכים לדעת שהיה כאן ניצחון גדול", מציין הרב מדן.

לדבריו, ראש הממשלה הוא הראש של כולנו, "לא התייחסנו אליו כאל ראש הליכוד אלא כאל הראש של כולנו, ואם היום יש מישהו שיש לו ספקות לגבי המלחמה, עליו נאמר שישוב לביתו ולא יכניס מורך רוח לעם".

הרב מדן מוסיף, כי "חשוב להדגיש בקול רם, אנחנו נצחנו, ולא לחזור על מלחמת יום כיפור, שם היה ניצחון גדול, אבל סעדאת אמר לכולם תשאלו בתל אביב מי ניצח".

הרב מדן מדגיש כי ניצחון צה"ל על החמאס, הוא היום אור לגויים, "תראה איך הם עומדים נבוכים מול דאעש ואנחנו יכולנו לחמאס שחזק הרבה יותר מדאעש. עמדנו מול כל מדינות העולם והצלחנו להמשיך ולהכות בראשי המחבלים, חובה על כולנו לתמוך גם ברמטכ"ל ובשר הבטחון זו חובה של כולנו".

נציין כי בפתח הפגישה אמש הודה נתניהו לרבנים על התמיכה במהלך מבצע 'צוק איתן', "עברנו ימי מבחן. חלק חשוב מהמבחן הזה היה בחוסן של העם ובלכידות הגדולה שנשמרה. טוב לשמוע ממנהיגי ציבור את החיזוק החשוב הזה למען המשך הפעולה שלנו והעמידה שלנו".

נתניהו הוסיף כי אנחנו צריכים לכלכל את צעדינו "בתבונה רבה, בנחישות, בהרבה תקיפות ועם הרבה שכל, אל מול טבעת אש שמאיימת לא רק עלינו, אלא על כל הגזרה, כך אנחנו עושים ונמשיך לעשות".

הרב רפי פוירשטיין, יו"ר עמית של ארגון רבני צהר, אמר לנתניהו בתשובה, כי "כרבני ארגון צהר רצינו לבטא הערכה למנהיגות שלך, ולחזק את ידיך בתקופה הזאת".

"באנו לכאן כדי להתפלל להצלחתך, לחזק את ידי כוחות הביטחון ואת צה"ל 'לך בכוחך זה והושעת את ישראל' - נדמה לי שהאמירה המאוד מאוד פשוטה הזאת אומרת שהקדוש ברוך הוא ייתן לך כוח".