פרשת כיתות המריבה: "זה עימות בין אג'נדות"

במהלך הדיון בבית המשפט הבהיר השופט כי "משני הצדדים זה עימות בין אג'נדות. זה ברור. יש פה מגמה ולא מריבה אמיתית".

חיים לב , ט' באלול תשע"ד

ראש עיריית בית שמש
ראש עיריית בית שמש
האתר החרדי קוקר

(באדיבות אתר קוקר)

בית משפט השלום בירושלים קיים היום (ה') דיון בבקשת משרד החינוך לפנות את המתחם בבית הספר החילוני "שפות ותרבויות" בבית שמש אליו הוכנסו תלמידות חרדיות בהוראת ראש העיר.

במהלך הדיון רמז השופט גד ארנברג על מורכבותה של הפרשייה המתייחסת למתיחות הכללית השוררת בעיר. "משני הצדדים זה עימות בין אג'נדות. זה ברור. יש פה מגמה ולא מריבה אמיתית. זו מריבה לא אמיתית של שני הצדדים. זה נכון לגבי כל ההתנהלות. לא יעזור כמה תכחישו את זה", אמר.

בפתח הדיון אמר ראש העיר משה אבוטבול כי "צריך לזכור שלא מדובר בילדים שגדלו בשכונה אחת. מביאים תלמידים משכונה אחרת, ומסיעים אותם לתוך שכונה חרדית. האם אפשר להמשיך במצב שיש בתי ספר בבית שמש שיש בהם כל-כך הרבה כיתות לימוד למעט תלמידים, ובתי ספר שיש בהם מעט כיתות והרבה תלמידים? דו"ח של משרד החינוך מצא שחסרות 400 כיתות לימוד למגזר החרדי. גם אם בית המשפט יחליט נגדנו - הילדות האלה לא ייעלמו".

מנגד אמרה באת כוחה של משרד החינוך, עו"ד חדווה ברמן מפרקליטות מחוז ירושלים, כי "לבנות החרדיות יש מענה במסגרת הקיימת כפי שהיה עד כה. יש גם התחייבות שיתווספו בהמשך מבנים יבילים. העירייה לא בחנה את החלופות לפני המהלך החד-צדדי והכוחני הזה. משרד החינוך אפילו לא ידע שיש בעיה של מקום, והילדות האלה הרי לא נולדו ב-26 באוגוסט. אם העירייה הייתה פונה אלינו, היינו מטפלים בזה. היה כאן מחטף. לא ייתכן שמתעלמים מהוראות משרד החינוך. העירייה עשתה דין לעצמה".

ההכרעה בדיון צפויה להינתן במהלך היום.