משרד החינוך לא מוותר

המשרד הודיע כי יעתור הערב לבית המשפט המחוזי כדי למנוע פלישת המוסד החרדי לבית הספר הממלכתי בבית שמש. "צו הסגירה בעינו עומד".

עדו בן פורת , ט' באלול תשע"ד

החומה בבית ספר בית שמש
החומה בבית ספר בית שמש
פלאש 90

משרד החינוך הודיע כי יעתור עוד הערב (חמישי) לבית המשפט המחוזי נגד בית הספר הלא חוקי בבית שמש.

כזכור, יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים פתחה עיריית בית שמש בית ספר חרדי לבנות במתחם בית הספר הממלכתי "תרבויות ושפות". 

"משרד החינוך רואה בהתנהגות הבריונית והבלתי לגיטימית של הרשות המקומית מהלך שיש לעצור אותו באופן מידי", אומרים במשרד החינוך.

אחר הצהריים מחק השופט גד ארנברג את בקשת משרד החינוך להוציא את המוסד החרדי מבית הספר הממלכתי, וקבע כי אין בסמכותו של בית משפט השלום בירושלים לדון בבקשה, והיא צריכה לעבור לדיון בבית המשפט לעניינים מקומיים.

"התוצאה היא איפוא שאין לבית המשפט סמכות לדון בבקשה כפי שהוגשה שכן עניינה הוא במשפט הציבורי מנהלי בלבד ולפיכך הבקשה נמחקת מחוסר סמכות עניינית", כתב השופט, ''בשל מחיקת העתירה אין מקום לדון ביתר טענות הצדדים והם יידונו על ידי בית המשפט המוסמך, ככל שתוגש בקשה או תביעה אחרת לבית משפט זה".

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול הגיב להחלטת בית המשפט ואמר כי "השופט הבין את התמונה האמיתית, שבעצם חוץ משני הצדדים המתדיינים כאן, שהם עיריית בית שמש ומשרד החינוך, יש כאן צד שלישי, שהוא הילדות הקטנות שנאלצות ללמוד ברחוב על לא עוול בכפן". אבוטבול קרא למשרד החינוך "להתעשת ולשתף פעולה עם העירייה למען כלל האוכלוסיות המתגוררות בעיר".

הערב כאמור הודיעו במשרד החינוך כי אין בכוונתם לוותר ויעתרו בשעות הקרובות לבית המשפט המחוזי כדי לעצור את ''ההתנהגות הבריונית'', כהגדרתם, של עיריית בית שמש. "צו הסגירה נגד בית הספר בעינו עומד", הבהירו במשרד.