הרב קלמן בר - הרב הראשי לנתניה

הרב קלמן בר, מועמד הציונות הדתית נבחר בבחירות לרבנות העיר. מולו התמודד הרב משה חיים לאו, אחיו של הרב הראשי.

חיים לב ועדו בן פורת , ט' באלול תשע"ד

הרב בר והרב בן דהן
הרב בר והרב בן דהן
יח''צ

בבחירות שנערכו לתפקיד הרב הראשי לנתניה נבחר הרב קלמן בר, שגבר על המועמד הרב משה חיים לאו, אחיו של הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו.

מדובר בהישג למפלגת הבית היהודי ולסגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן, שקידמו את מועמדותו של הרב בר כחלק מהמאמץ להציב רבנים ברוח ציונית בעמדות מפתח.

בחירתו של הרב בר מגיעה לאחר שנים ארוכות בהן לא כיהן רב אשכנזי בעיר. מאז עזב הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו את התפקיד לטובת תל אביב והרבנות הראשית לישראל לפני כ-26 שנה, מכהן בעיר רב ספרדי בלבד, הרב דוד שלוש.

הרב בר זכה ב-17 קולות בגוף הבוחר, בעוד הרב משה חיים לאו זכה ב-15. יצוין כי הרב בר זכה גם לתמיכתה של ראש העיר מרים פיירברג מה שהעצים את כוחו בגוף הבוחר. הרב בר הינו בוגר הישיבה התיכונית בנתניה וישיבת "כרם ביבנה". כיום משמש הרב בר כרב מכללת "תלפיות" בתל אביב.

לדברי הרב בן דהן מדובר בהמשך ישיר למהפכה שהוא מוביל מאז כניסתו לתפקיד במשרד לשירותי דת. ״בחירתו של הרב בר היא המשך ישיר למהפכות שבאנו לעשות במשרד לשירותי דת והנגשתו לציבור הרחב, ביניהם פתיחת אזורי רישום נישואין, המהפכה בכשרות, איחוד מועצות דתיות ומינוי מאות רבני קהילות".

"עכשיו אנחנו עם העיניים נשואות לירושלים בתקווה להביא לבחירתו של מועמד הציונות הדתית בעיר הרב אריה שטרן״, הוסיף סגן השר.

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט אמר כי ״תם עידן דחיקת רבני הכיפות הסרוגות, בחירתו של הרב בר, יחד עם הרב הציוני דתי בירוחם זהו ניצחון גדול לדרכה של הציונות הדתית. בעזרת השם משהו חדש יתחיל גם במקומות נוספים בארץ. אני מאחל לרב קלמן בר שיצליח ויזכה לקדש שם שמים״.

הרב קלמן בר בדבר תורה מצולם לחיילי ישיבת "כרם ביבנה"