צעד של פיוס: החרדים הסירו את החומה

בהוראת ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול, עובדי העירייה הסירו את הגדר שפיצלה את בית הספר הממלכתי.

חיים לב , ט' באלול תשע"ד

הסרת החומה בבית הספר בבית שמש
הסרת החומה בבית הספר בבית שמש
לשכת ראש העיר

מורידים את החומה הבית הספר בבית שמש

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, הורה הערב (חמישי) להסיר את הגדר שפיצלה את בית הספר הממלכתי "שפות ותרבויות", שנועדה לאפשר כניסת המוסד החרדי לשטח בית הספר.

לדברי ראש העיר, "בניית הגדר נעשתה לבקשת בית הספר 'שפות ותרבויות', אך יצאה מפרופורציה ונוצלה על-ידי גורמים אינטרסנטיים למטרת התנגחות, כתוצאה מכך היו כאלו שנפגעו מזה.

"כצעד וכמחווה להתפייסות הורתי להסיר את הגדר שכבר הספיקה לקבל את הכינוי 'החומה' ואני מקווה שבעקבות כך גם תיפול החומה שגבהה כאן בין הצדדים. למרות הדימוי התקשורתי המטעה, רובם המוחלט של תושבי העיר מכל המגזרים והאוכלוסיות חיים ופועלים יחדיו בשכנות מצוינת היכולה להוות דוגמא למקומות רבים".

אבוטבול הוסיף, "אני קורא שוב למשרד החינוך, לבוא ולרדת לשטח, לראות את המצוקה מקרוב ואז אני בטוח שנוכל למצוא את הדרך הטובה ביותר בשיתוף פעולה למען ילדי העיר מכל המגזרים. עוד לפני תחילת הדיון היום פגשתי את סמנכ"ל משרד החינוך תמיר בן משה ואנשיו, והצעתי להם להיפגש כבר היום אחרי הדיון, ללא כל קשר לתוצאותיו, כי כולנו מחויבים לילדים היקרים מכל המגזרים".

מוקדם יותר הערב הודיע משרד החינוך כי יעתור לבית המשפט המחוזי נגד בית הספר החרדי שהוקם במתחם בית הספר הממלכתי "שפות ותרבויות".

אחר הצהריים מחק השופט גד ארנברג את בקשת משרד החינוך להוציא את המוסד החרדי מבית הספר הממלכתי, וקבע כי אין בסמכותו של בית משפט השלום בירושלים לדון בבקשה, והיא צריכה לעבור לדיון בבית המשפט לעניינים מקומיים.

"התוצאה היא איפוא שאין לבית המשפט סמכות לדון בבקשה כפי שהוגשה שכן עניינה הוא במשפט הציבורי מנהלי בלבד ולפיכך הבקשה נמחקת מחוסר סמכות עניינית", כתב השופט, ''בשל מחיקת העתירה אין מקום לדון ביתר טענות הצדדים והם יידונו על ידי בית המשפט המוסמך, ככל שתוגש בקשה או תביעה אחרת לבית משפט זה".

בינתיים, כאמור, מבקש ראש העיר להביא לפיוס בשטח בין הצדדים והורה להסיר את החומה עד למציאת פתרון לתלמידות החרדיות שנותרו ללא קורת גג.