ח"י אלול – התוועדות והתחברות גם לנשים

מחפשת חוויה נשית מסוג אחר? בח"י באלול תיערך התוועדות נשים ייחודית בה יופיעו הזמרות אתי אנקרי ואודליה ברלין.

אורנית עצר , י"ב באלול תשע"ד

התוועדות נשית
התוועדות נשית
צילום: "גל עיני"

ח"י באלול מכונה בעולמה של החסידות "יום הולדת שני המאורות הגדולים", היום שבו ירדו לעולם נשמותיהם הגדולות של הבעל שם טוב, מייסד שיטת החסידות ושל האדמו"ר הזקן, בעל התניא, מייסד חסידות חב"ד.

במשך שנים רבות, מאז פרסם האדמו"ר הרי"צ (האדמו"ר הקודם של חב"ד) את העניין, היה ח"י אלול נחלתם של חסידי חב"ד בלבד. עם השנים, התגבר צימאון החסידות אצל כלל ישראל ולאט לאט החלו עוד רבים וטובים לציין תאריך זה בהתוועדות חסידית.

השנה, לראשונה יוכלו גם ציבור הנשים ליטול חלק בהתוועדות מיוחדת שכולה חוויה נשית ייחודית של התחברות לתשובה.

יריד מכירות לקראת החגים יקדם את באות הערב, אותו יפתחו שיחותיהם של הרבנית אורה רבקה וינגרוט והרבנית ימימה מזרחי. לאחריהן יתקיים מופע של הזמרות אתי אנקרי ואודהליה ברלין – שיופיעו על במה אחת, בשילוב ניגונים חסידיים עתיקים.

הרב יצחק גינזבורג, ראש תנועת 'גל עיני' ונשיא תנועת 'דרך חיים' יערוך את ההתוועדות המרכזית לכבוד ח"י אלול, ולסיום תערך הרקדה עם אודליה ברלין ולהקתה.

"צפויה לנו התוועדות מיוחדת, בחודש הרחמים וביום המיוחד הזה", מסרה איילת השחר אחת מהמארגנות, "ההתוועדות תשלב בין חדש לישן, התכנים יהיו איכותיים מעמיקים ומשמעותיים לקראת הימים הנוראים הקרבים, כולנו נהנה שם מחויה נשית מעמיקה ומשמחת".

ההתוועדות תיערך ביום ראשון, י"ט אלול תשע"ד (14.9.14) במלון רמדה בירושלים. פתיחת דלתות בשעה 19:00