עיריית בית שמש: אפילו בבית כלא יש חצר

ביהמ"ש המחוזי דן בבקשת משרד החינוך להוצאת התלמידות החרדיות מביה"ס החילוני בבית שמש. השופט הקשה על נציגי העירייה.

חזקי ברוך וחיים לב , י"ב באלול תשע"ד

החומה בבית ספר בית שמש
החומה בבית ספר בית שמש
פלאש 90

רה"ע בית שמש: לא לריב על גב הילדות

בית המשפט המחוזי בירושלים דן בשעה זו (ראשון) בסוגיית מתחם בית הספר החילוני בבית שמש "שפות ותרבויות" אליו הוכנסו תלמידות חרדיות בהנחיית ראש העיר בהיעדר מקום לימודים.

כי במהלך הדיון מתח השופט צבי סגל ביקורת על משרד החינוך ותהה מה סיבת הלחץ שמפעיל משרד החינוך על מנת שבית המשפט יורה על הוצאת צו מניעה מיידי לתלמידות החרדיות.

השופט הקשה בפני משרד החינוך היכן התלמידות החרדיות ישהו החל ממחר מבחינת משרד החינוך. בשעה זו סיים משרד החינוך לטעון טענותיו ופרקליטי עיריית בית שמש מציגים את עמדתם.

בא כוחה של עיריית בית שמש, עו"ד אורי קידר, אמר כי העירייה שקלה את החלופות ואין לה פתרון אחר מלבד הפתרון שנעשה. "הסמכות היא בידינו ולא בידי משרד החינוך", אמר. בהמשך הציע קידר לקיים סיור בבית הספר או בחלופות שהוצעו, השופט הגיב כי "לא אסייר בבית הספר ולא בחלופות".

עוד אמר נציג העירייה כי התצהירים של משרד החינוך אינם נכונים. "פגעו להם בסמל והשר נראה לא טוב בתקשורת", אמר, "משרד החינוך מציע לשים את הילדות כלואות בלי חצר. אפילו בבית כלא יש חצר".

קידר הוסיף, כי משרד החינוך מסרב להידבר עמם מחוץ לבית המשפט. בשלב מסוים אף התפתחו עימותים מילוליים בין שני הצדדים.

מורידים את החומה הבית הספר בבית שמש

ביום שישי האחרון, לאחר שבית המשפט השלום הבהיר כי אין בסמכותו לדון בעימות בבית הספר החילוני בבית שמש, פנה משרד החינוך לבית המשפט לעניינים מנהליים במטרה להוציא צו מיידי וכדי למנוע מהילדות החרדיות לשוב לבית הספר החילוני ביום ראשן הקרוב, אולם בית המשפט סירב לעשות זאת.

השופט אמנון דראל שדן בתיק כשופט תורן אימץ את עמדת עיריית בית שמש והדף את הבקשה כשהוא מבהיר כי דיון מסודר על כך יתקיים במהלך השבוע הבא – דיון המתקיים בשעה זו. לאור זאת, חזרו הבוקר התלמידות החרדיות ללמוד במתחם שהוקצה להן בבית הספר הממלכתי.