החשוד המרכזי: דוד הכי טוב

הותרו לפרסום שמות החשודים בפרשת הכת ה'משיחית'. החשוד המרכזי הוא דוד דבש, המוכר בשמו "דוד הכי טוב" ומתגורר בקרית ארבע-חברון.

חזקי ברוך , י"ב באלול תשע"ד

ראש הכת המשיחית
ראש הכת המשיחית
חזקי עזראטוען....

בית משפט השלום בירושלים התיר לפרסם הערב (א') את שמות החשודים בפרשת הכת ה'משיחית'.

החשוד המרכזי הוא דוד דבש, המוכר כ"דוד הכי טוב", תושב קרית ארבע-חברון. הוא מכחיש את כל החשדות נגדו. שמו של דבש התפרסם בזכות שירו "הכי טוב". הוא נשוי לשתי נשים שאחת מהן עצורה במסגרת הפרשה.

בסך הכל נעצרו היום שמונה בני אדם בפרשת הכת ה'משיחית' שניצלה נשים יהודיות ושכנעה אותן ליצור קשרים עם ערבים כדי "לקרב את הגאולה".

ראש הכת, דוד דבש, טען בבית המשפט כי מדובר בחשדות שגויים. "סתם מאשימים. אני לא האיש הזה בכלל. אני בא לשמח את עם ישראל ואת החיילים בכל מקום. הכל האשמות שווא ועלילות שווא", אמר.

מחקירת המשטרה עולה כי חברי הכת הפעילו לחצים כבדים על נשים שביקשו להתקרב ליהדות כדי ש"יקרבו את הגאולה" בכך שיהיו עם גויים. עוד חשודים מנהיגי הכת, כי לקחו כסף מגויים שניצלו את הבנות. פעילות הכת התבצעה בכל רחבי הארץ, וע"פ החשד ראשי הכת "החזירו" בתשובה בנות במטרה לגייסם לאקט ה"דתי" שעיקרו גאולת ישראל לשיטתם.

ראשי ארגון להב"ה למניעת התבוללות, בנצי וענת גופשטיין, הם אלה שחשפו והעבירו למשטרה את החומרים הקשורים לכת. לפני כמה חודשים הגיעו ללהב"ה תלונות על תושב קרית ארבע שמנצל נשים ומעודד אותן ליצור קשרים עם ערבים. בני הזוג ביררו את הנושא, והגיעו למספר מתלוננות שעד אז סירבו לפנות למשטרה.

מבירור שנערך הסתבר כי המשטרה קיבלה מידע חלקי על דבש שעמד בראש הכת, אך לא היו בידה נתונים ספציפיים וגם לא תלונות קונקרטיות. לאחר עבודה אינטנסיבית מול אותן מתלוננות כאנשי ארגון להב"ה מספקים להן סיוע, הן השתכנעו והסכימו להגיש תלונות. 

בני הזוג גופשטיין אמרו הערב כי "מדובר במקרה מזעזע. לא נחנו עד שבדקנו את כל הפרטים. מהרגע ששמענו את העדויות המזעזעות היה ברור שבשם ה'חסידות' נעשו פשעים נוראים וצריך לעצור את זה כמה שיותר מהר. הסברנו לאחת המתלוננות על חשיבות הדברים. הלכנו לרבנים שיסבירו לאחרות שאין פשע להתלונן - נהפוך הוא, תורת ישראל מחייבת אותנו לפעול נגד מכשפים ונביאי שקר.

"בשבועות האחרונים טענו על להב''ה שזה ארגון גזעני אך מבחינתנו זו הצלת נפשות וכעת נדמה שגם מי שחולק על להב''ה מבין חשיבות ארגון זה", הוסיפו השניים. "אנחנו נמשיך לפעול למען קדושת עם ישראל בכל המישורים וללא משוא פנים".