י-ם: היכל "פיס ארנה" מחליף את האולם במלחה

בעירייה מעריכים, כי ביחד עם מתקני הספורט והפנאי הסמוכים לו, עתיד ההיכל לבסס את מעמדה של ירושלים כבירת התרבות והספורט של ישראל.

חזקי ברוך , י"ג באלול תשע"ד

עיריית ירושלים ומפעל הפיס בשיתוף עם החברה העירונית אריאל וחברת מוריה, משיקים היום את ה"פיס ארנה"- היכל הספורט, התרבות והפנאי הגדול מסוגו במזרח התיכון.

בעיריית ירושלים מעריכים, כי ביחד עם מתקני הספורט והפנאי הסמוכים לו, עתיד ההיכל לבסס את מעמדה של ירושלים כבירת התרבות והספורט של ישראל.

"פיס ארנה" ממוקם בשכונת מלחה בדרום מערב העיר בסמוך לאצטדיון טדי. ההיכל משתרע על פני שטח כולל של 47 אלף מ"ר ובו 8 מפלסים, זירה בשטח של 2700 מ"ר, 18 יציעים ו- 16 תאי צפייה המכילים 11,600 מקומות ישיבה ובמרכזו של גג ההיכל מוצבת קוביית LED המשמשת כלוח וידאו ותוצאות בשטח של 200 מ"ר, הגדולה מסוגה באירופה.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, אמר היום "הפכנו חלום של מאות אלפים למציאות. ירושלים מתחדשת היום בהיכל מהמתקדמים בעולם. זוהי חגיגה לתושבי ירושלים ולמדינה כולה שייהנו מעתה מהיכל שיארח את האירועים הבינלאומיים הגדולים ביותר בתחומי הספורט והתרבות בבירת ישראל".

היקף ההשקעה הכולל בבנייתו של פיס ארנה הסתכם ב-400 מיליון ₪, מתוכם 281 מיליון ₪ במימונו של מפעל הפיס. "אני רואה חשיבות רבה בתמיכת הפיס בהקמת מרכז ספורט ותרבות עירוני, לאומי ובינלאומי בירושלים הבירה". אמר אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס".

היכל מיועד לשמש דוגמא ומופת לשילוב ערכים של חינוך, ספורט ותרבות שהם יעדי מפעל הפיס. אני בטוח כי ה'פיס ארנה' יופעל במרץ ויהיה אכסניה ואבן שואבת לפעילות עירונית, ארצית ובינלאומית בתחומי הספורט והתרבות של ישראל", הוסיף דיין.

היכל פיס ארנה מחליף למעשה את היכל הכדורסל הישן במלחה ששימש עד כה כמגרש הביתי של הפועל ירושלים בכדורסל וכבר עתה הוא עומד בכל הסטנדרטים הדרושים של FIBA לאירוח משחקים בינלאומיים, לרבות, במסגרת היורוליג ומוקדמות היורובאסקט, שגם יביאו תיירות רבה לעיר ירושלים.

תכנונו של ההיכל בוצע בהתאם לתפיסה המודרנית הנהוגה ברחבי העולם בכל הנוגע לאצטדיונים, על פיה המקום חייב להיות שוקק חיים לאורך כל השנה ולא רק בזמן שמתקיימים בו משחקי כדורסל או תחרויות ספורט מקומיות ובינלאומיות.

כנגזרת מכך תוכנן ההיכל כך שהוא יתפקד כמרכז התרבות, הבידור והפנאי הסגור הגדול בישראל. בתוך כך, צפויים להיבנות במקום בריכת שחייה אולימפית, מרכז החלקה על הקרח, אולם באולינג ועוד.טוען....

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il