עדויות חדשות בפרשת מוני פנאן

שמעון מזרחי העיד היום בבית הדין האזורי בת"א ושפך מעט אור על אורח חייו של פנאן. מזרחי: "מוני מעל במכבי".

נרי וייס , י"ג באלול תשע"ד

מוני פנאן ז"ל
מוני פנאן ז"ל
פלאש 90

ב-19 באוקטובר שנת 2009 נפל דבר בקבוצת הכדורסל של מכבי אלקטרה תל אביב. מוני פנאן, המנהל המיתולוגי שם קץ לחייו כשתלה את עצמו בדירתו שלו.

רק שנה לפני כן, שימש מוני עוד כמנהל הקבוצה הצהובה של תל אביב והיה חלק מהותי ומרכזי בהצלחה של הקבוצה בארץ ובאירופה. מוני שימש כמנהל הקבוצה בין השנים 1992-2008 ולמעשה היה מעין "אבא" של השחקנים הזרים של המועדון הצהוב. מוני עזב את הקבוצה ב-2008 לאחר שנוצרו בינו לבין ההנהלה הבכירה חילוקי דעות, כאלה שלא איפשרו את המשך העבודה בין הצדדים. 

לאחר התאבדותו של פנאן, הגישה אלמנתו שרון תביעה לבית המשפט האזורי בתל אביב על כך שמגיע לה פיצויים על סך של 2.5 מיליון שקלים, זאת בשל העובדה כי למוני ולמכבי היו יחסי עובד ומעביד ואם כך אז למעשה מוני פוטר ממכבי ולפי חוק מגיעים לו פיצויים על שנות עבודתו בקבוצה.

במכבי מנגד טוענים בכל תוקף: "מוני היה מתנדב-משוגע, ודבר ידוע הוא שהיה אוהד מושבע. בטח שלא עובד של המועדון".

היום (שני) הגיע שמעון מזרחי, יו"ר הקבוצה הצהובה לבית הדין האזורי בת"א בכדי לתת עדות במסגרת התביעה. בעדותו שפך מזרחי מעט אור והרבה חושך על אורח חייו של פנאן ובעצם על השאלה הגדולה שלקח איתו לקבר כשהתאבד - איזה מין איש היה מוני פנאן.

מזרחי אמר ""מוני חי ברמה מאוד גבוהה, למוני היה שעון קרטייה מזהב. הוא נסע במכוניות פאר. הייתה לו אאודי פתוחה שהזמין במיוחד מחו"ל". 

מזרחי שנשאל מהיכן מוני הרוויח את הכספים הרבים שהיו ברשותו אמר כי למוני היו עיסוקים רבים שאינם כשרים, כשכל עיסוקיו הינם נגזרים מתוקף מעמדו במועדון הצהוב. אחד מאותם עיסוקים מפוקפקים היה "הבנק הפרטי" של פנאן.

על פי עדויות של שחקנים רבים, בבנק הפרטי של פנאן היו מופקדים מאות אלפי שקלים של שחקנים רבים בכדורסל הישראלי איתם פנאן שיחק וסחר קצת, לאחר שהיה מרוויח היה מחזיר את סכום הכסף לשחקן שהפקיד עם ריבית גבוהה יותר וגם לעצמו היה לוקח מהרווחים.

עוד עיסוק מפוקפק הוא בעניין מנויי הקבוצה. על פי עדויות שנאספו מוני פנאן היה לוקח מנויים וכביכול מוכר אותם לקרובים ולחברים, את הכסף כמובן היה לוקח לעצמו. מזרחי סיפר על דוכן העדים כי "כשהוא נדרש לשלם עבורם הוא ביקש לכתוב את החשבוניות 'על שם'".

לדברי מזרחי "מוני פנאן מעל בי ומעל במכבי. טעות חמורה שלנו שלא עלינו על זה".

לסיום אמר מזרחי: "מוני פנאן היה בעל מניות בקבוצה ומשכך לא היה בעל תפקיד במועדון מכבי אלקטרה תל אביב".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il