חגי טופולנסקי הועלה לדרגת אלוף

טופולנסקי, שכיהן בתפקידו האחרון כראש מטה חיל-האוויר, עתיד להחליף בתפקידו את ראש אכ"א היוצאת, אורנה ברביבאי.

ידידיה בן אור , י"ג באלול תשע"ד

הועלה בדרגה. טופולנסקי, ברביבאי, גנץ ויעלון
הועלה בדרגה. טופולנסקי, ברביבאי, גנץ ויעלון
דו"צ

תת-אלוף חגי טופולנסקי הועלה היום (שני) בטקס חגיגי לדרגת אלוף בטקס חגיגי שנערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה) בתל-אביב.

הטקס נערך במעמד שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ ובנוכחות חברי פורום המטה הכללי.

אלוף חגי טופולנסקי, שכיהן בתפקידו האחרון כראש מטה חיל-האוויר, עתיד להחליף בתפקידו את ראש אגף כוח האדם היוצאת, אלוף אורנה ברביבאי.

יעלון אמר, כי "כשמדברים על כוח-אדם או משאבי אנוש, אני אומר שלא מדובר במספרים אישיים, או בטפסים, אלא בבני-אדם. אורנה, הלכת בדרך ארוכה, פרצת דרך. את האלופה הראשונה בצה"ל וזו סלילת דרך לבאות. לא בגלל אפליה מתקנת או מגדרית, בזכות ולא בחסד".

"חגי, אתה כבר למדת שהדברים על הקרקע לא נראים כמו ב-10,000 רגל גובה. צברת הרבה ניסיון בתפקידים שונים, לא בכדי נבחרת להיות ראש אגף כוח האדם, תפקיד בו תעסוק באנשים ובנושאים מורכבים שנשאף להתמודד איתם בעתיד הקרוב", הוסיף יעלון.

הרמטכ"ל גנץ אמר בטקס, כי "צה"ל מורכב מאנשים. הם אלה שבסופו של דבר עושים את המשימה, הם אלה שמפתחים את היכולות והם אלה שלוקחים טכנולוגיה ומעצימים אותה. לכן המינוי הזה, של ראש אגף כוח האדם הוא מינוי כל-כך חשוב".

"מדינת ישראל תחזור מהר מאוד למציאות שבה אנו נפגוש את כל האתגרים בצורה כזו או אחרת מחדש ואנו צריכים לעשות את הדברים הנכונים, עם האנשים הנכונים, בדרך הנכונה. במקום שבו צריך רפורמות נעשה רפורמות, במקום שבו צריך לשמור את העקרונות, נשמור על העקרונות", הוסיף גנץ.

ראש אגף כוח האדם היוצאת, אלוף אורנה ברביבאי, אמרה כי "האתגרים הביטחוניים היום, כמו בהקמת המדינה, הם אותם אתגרים ביטחוניים, למעט שינויים כמו שינוי זירה או תכלית מבצעית אחרת. אבל האתגר הביטחוני שמופקד בידינו כצבא עדיין מחייב את כולנו לעשות הכול על הצד הטוב ביותר. תמיד מה שהכריע בסופו של דבר היה האיכות האנושית של צה"ל. זו הייתה זכות גדולה גם להיות במערך הזה ואחר-כך להוביל אותו ממקום של הכרה במשמעות הגדולה ביותר שיש לאנשים להצלחת הצבא וליכולת להגן על ביטחון המדינה".

ראש אגף כוח האדם הנכנס, אלוף חגי טופולנסקי, ציין כי "האתגרים המבצעיים הם גדולים, כרגיל, גם אתגרי כוח האדם והאנשים הם לא פשוטים. אנחנו נצטרך ביחד לחזק את האנשים, אנשים הם מאז ומתמיד היו מרכיב העוצמה העיקרי של צה"ל. אנחנו נצטרך לדאוג שנמשיך להיות כאלה וביחד".