גרעין שדרות מזמין את הדרום לחגיגות העשרים

הגרעין התורני בשדרות שהנפיק מתוכו בין השאר גם את ראש עיריית שדרות חוגג עשרים באירוע הצדעה לתושבי הדרום ועוטף עזה.

שמעון כהן , י"ג באלול תשע"ד

אברהם פריד
אברהם פריד
יהושע מנשה

בשדרות יתקיים בעוד כשבוע אירוע הסיכום לרצף אירועים המציינים מלאת עשרים שנה לגרעין התורני בעיר. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם מנהל הגרעין, יניב צברי, המספר על האירוע ועל פעילות הגרעין במהלך שנות קיומו.

האירוע שיתקיים במגרש הכדורגל העירוני יכלול בין השאר הופעה מלאה של אברהם פריד כמו גם הוקרה לאישים שליוו את קיומו של הגרעין ותרמו להקמתו. בין אישי הציבור שישתתפו באירוע צפויים להשתתף סגן שר החינוך, חבר הכנסת אבי וורצמן, ראש עיריית שדרות אלון דוידי מאנשי הגרעין בעצמו ואישים נוספים.

צברי מציין כי האירוע שכאמור יסכם את פעילויות שנת העשרים יהווה גם מעין הצדעה לעמידתם החסונה של תושבי הדרום בכלל ותושבי שדרות בפרט במהלך ימי 'צוק איתן'. ככזה מיועד האירוע לכלל תושבי הדרום ולא רק לאנשי שדרות.

על פעילותו החברתית קהילתית רוחנית של הגרעין מספר צברי ומציין כי כיום מונה הגרעין כשלוש מאות וחמישים משפחות, חמישים מהם הצטרפו רק במהלך השנה האחרונה. המשפחות אינם מתגוררות במרוכז אלא מפוזרות ברחבי שכונות העיר ומהוות משקל משמעותי בחיזוקן של השכונות בעיר כמו גם של התושבים עצמם.

את התקשורת ביניהן מקיימות משפחות הגרעין דרך אתר האינטרנט הפעיל שלהם, במיילים ובסמסים. רבני הקהילות מבין חברי הגרעין מקיימים שיח ביניהם כמו גם שותפות בוועד הכולל מייצגים של אנשי השכונות השונות תוך שיתוף פעולה עם מוסדות קהילתיים כדוגמת ישיבת ההסדר שבעיר.

באשר ליחסם של תושבי העיר לאנשי הגרעין מציין צברי בחיוך כי "תעודת הכשרות" המובילה שקיבל הגרעין לקשר החם בין התושבים לגרעין היא בחירתו של איש הגרעין אלון דוידי לראשות העירייה. לטעמו עובדה זו מלמדת על המנדט שהעיר מעניקה לגרעין ולחבריו.

בהמשך הדברים סיפר צברי על המעורבות הקהילתית של חברי הגרעין במהלך ימי 'צוק איתן', מעורבות שכללה בין השאר השתלבות בפעילות אגפי העירייה והקהילה, הקמת חמ"ל לסיוע לקהילה הדתית בעיר ועוד. על חמ"ל זה מציין צברי כי במהלך ימי הלחימה התבררו צרכים ייחודיים של בני הציבור הדתי כחיזוק בתי כנסת שעמדו על סף סגירה, כמו גם ארגון ימי התרעננות המותאמים לאופיו של הציבור הציוני דתי ועוד.

את אירוע ההצדעה לגרעין ולתושבי הדרום מקיימים אנשי הגרעין תחת הכותרת 'לא עוצרים בעשרים' וצברי מוסיף משלו תקווה ואיחול: עד מאה ועשרים.