שיא בפניות חרדים למרכזי התעסוקה

עלייה דרמטית במספר החרדים המשתלבים בשוק העבודה הישראלי. שר הכלכלה: עולם התורה חשוב לי כמו גם המדינה ואין שום סתירה.

עוזי ברוך , י"ד באלול תשע"ד

חרדים ביריד תעסוקה. ארכיון
חרדים ביריד תעסוקה. ארכיון
פלאש 90

מספר החרדים שיצאו לשוק העבודה זינק פי שלושה, כך עולה מנתונים שהוצגו השבוע בוועדת פרי לשוויון בנטל, שבראשה עומד שר המדע יעקב פרי.

מהנתונים עולה כי במהלך ששת החודשים האחרונים חלה עלייה של 300 אחוזים בפנייה של גברים חרדים למרכזי התעסוקה של משרד הכלכלה. מדובר במרכזים המציעים השמה לעבודה, סדנאות, ייעוץ וכל סיוע לכניסה לשוק התעסוקה.

יו"ר הבית היהודי ושר הכלכלה נפתלי בנט אמר היום כי "מדובר בהישג בראש ובראשונה למדינת ישראל". בנט ציין כי המשק הישראלי יהנה מהורדת האבטלה ויזכה לידיים עובדות מצויינות שיתרמו לכלכלה הישראלית, כלשונו.

"בכל הנוגע למגזר החרדי מדובר בצעד נוסף בדרך להשתלבות בחברה הישראלית. אני לעולם לא אהיה שותף לעליהום על המגזר החרדי ולהכפשתו, מדובר במגזר חשוב ואלה אחים שלנו בכל מובן המילה. עולם התורה חשוב לי וגם המדינה ואין שום סתירה בין השניים", הדגיש בנט.

"הנתונים מוכיחים שבהדברות רציפה ניתן להגיע להישגים נפלאים תוך שמירה על הזהות הייחודית של המגזר החרדי, שיתוף פעולה מיטיב לבסוף עם כולם. אין לנו עניין להילחם באף אחד אלא לעבוד יחד. זה הבסיס להצלחה הגדולה".

"כמו בנושאים אחרים גם בנושא זה אני לא רואה בעצמי רק שר כלכלה של ציבור בוחריי אלא של כל אזרחי המדינה, האינטרס משותף לכולם והוא יושג רק באמצעות דיבור הדדי מבלי לייצר מהומות ומבלי לפגוע באף מגזר. הדרג המקצועי במשרד הכלכלה עמל קשות ומתחת לרדאר כדי לייצר את ההישגים האלו, וימשיך כך גם הלאה".

ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) הגיבה גם היא לעליה במספר החרדים הפונים לתעסוקה. "רק השבוע פורסם כי יותר חרדים מתגייסים לצבא בעקבות חוק הגיוס, וכבר היום אנו מתבשרים בעוד בשורה משמחת: זינוק של פי 3 בכמות החרדים אשר פונים למרכזי התעסוקה בשנה האחרונה. בעקבות חוק הגיוס והעבודה המאומצת של משרד הכלכלה הופכת החברה בארץ ליצרנית יותר ואחראית יותר".