ראש אכ"א פורשת אחרי 34 שנים

הרמטכ"ל גנץ: מפקדינו יודעים כי מול עיניהם כל הזמן ניצבים שניים: המשימה והאנשים. במקרה של ראש אגף כוח האדם - האנשים הם המשימה.

קובי פינקלר , י"ד באלול תשע"ד

חילופי מפקדים באגף כוח האדם
חילופי מפקדים באגף כוח האדם
דובר צה''ל

אלוף חגי טופולנסקי מונה היום (שלישי) לראש אגף כוח האדם והחליף בתפקידו את אלוף אורנה ברביבאי, אשר מילאה תפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות ופורשת מצה"ל לאחר כ-34 שנות שירות.

טקס החילופים נערך בבסיס "מיטב" בתל השומר, במעמד הרמטכ''ל רא''ל בני גנץ.

"מפקדינו יודעים כי מול עיניהם כל הזמן ניצבים שניים: המשימה והאנשים. במקרה של ראש אגף כוח האדם - האנשים הם המשימה", אמר גנץ. "מאז ומתמיד התברך צה"ל באנשים מסורים ומקצועיים, והם משפיעים, יותר מכל גורם אחר, על איכותו של צה"ל".

הרמטכ''ל פנה בדבריו לברביבאי, "במשך שלוש שנים הובלת בהצלחה רבה את אגף כוח האדם, קידמת מהלכים משמעותיים הנוגעים לאופיו ולצביונו של צה"ל. טיפלת בנושאים רגישים הנמצאים בלב השיח הציבורי ובעלי השפעה ישירה על האוכלוסיות השונות המשרתות בצה"ל - קצינים, נגדים וחיילים: בקבע, בסדיר ובמילואים, פורשים ואזרחים עובדי צה"ל. את אבני עשייתך יכולנו לראות גם בהתמודדות עם אתגרי 'צוק איתן'.

"גיוס המילואים הנרחב, מענה הפרט התומך שקיבל כל לוחם ועבודתם הרגישה של אנשי מערך הנפגעים היו מעטפת איכותית ומקצועית שסייעו לכל לוחם בשטח. אבקש לברך את ראש אגף כוח האדם החדש - חגי טופולנסקי. חגי, במרוצת הזמן מילאת תפקידים רבים ובולטים בחיל האוויר, ובהם הוכחת כי אתה מפקד וקצין ערכי, מקצועי ומסור. לכל אורך שירותך שאפת לפסגות הגבוהות ביותר, והגעת אליהן בהצלחה".

ראש אכ"א היוצאת אמרה בטקס כי "על מערך משאבי האנוש מוטלת האחריות לזהות את האתגרים הביטחוניים העכשוויים והעתידיים ולגבש מענה מיטבי אשר יבטיח את כשירותו ומוכנותו של צה"ל. במבצע, ראיתי אתכם עוסקים במשימותיכם בשטח ובמטה מתוך תחושת שליחות, מסירות, מקצועיות בלתי מתפשרת והתרגשתי מעוצמת המחויבות הטוטאלית להצלחת המשימה.

"למחליפי, האלוף חגי טופולנסקי, אאחל הצלחה מקרב לב. אין בליבי ספק כי אתה מביא עמך לתפקיד נורמות ויכולות אשר יקדמו את האגף לפסגות חדשות".

ראש אכ''א הנכנס אמר כי "צה''ל נבנה לאורך השנים כצבא חזק ואיכותי, צבא מרתיע ומכריע,  צבא הנשען על יכולות ואמל"ח מהמתקדמים בעולם, אולם סוד כוחו ומקור עוצמתו האמיתי מאז ומתמיד היה ויהיה האנשים ורוח הלחימה. אורנה, חלוצה ופורצת דרך לא בזכות היותה אישה, אלא בזכות אישיותה וכשרונה הרב.

"ציפיותיי מהמערך גבוהות, כך יהיו גם דרישותיי. כמפקדכם, מבטיח לאפשר השפעה רבה וכר עשייה נרחב, לתת לכם גיבוי ולהיות מחויב אישית לכל אחד ואחד מכם. האתגרים גדולים. יחד נוכל להם ויותר".