גרשון וגודס שוברים שתיקה: "החלטות משותפות"

צמד המאמנים החדש של מכבי אלקטרה תל אביב, פותחים את הלב ואת הפה בראיון שיתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות": "הרעיון עלה יחד".

נרי וייס , ט"ו באלול תשע"ד

פיני גרשון. חוזר למכבי?
פיני גרשון. חוזר למכבי?
צילום: פלאש 90

"הרעיון להביא את פיני כעוזר עלה בדיונים משותפים עם ההנהלה, בדיוק כמו המון רעיונות אחרים שעולים, יורדים וחוזרים. איש מההנהלה לא הגיע ואמר, 'אנחנו דורשים שפיני יהיה עוזר', וזה מה שלא מבינים אנשים מחוץ למכבי". כך אמר גיא גודס מאמן מכבי תל אביב בכדורסל בראיון שהעניק ל"ידיעות אחרונות", ויתפרסם במוסף "7 ימים" של העיתון.

בראיון ראשון לעונה, מדברים השניים - גודס המאמן הראשי וגרשון עוזרו, על הדברים שעומדים מאחורי ההחלטה למנות את גרשון כעוזרו של גודס, מינוי שכזכור הרים לא מעט גבות.

למי שלא זוכר, לפני קצת יותר מחודש, הודיעה הנהלת מכבי אלקטרה תל אביב באופן מפתיע למדי כי עוזרו של גיא גודס יהיה לא אחר מאשר פיני גרשון. מינוי זה לא התקבל בהבנה כלל, שכן גרשון הוא דמות שמושך המון תשומת לב, דבר שלא עולה יפה עם עמדת עוזר המאמן במכבי תל אביב. מה גם שגרשון כבר אימן בעבר את מכבי תל אביב כשעד היום נחשב בעיני רבים כמאמן המשפיע ביותר בקבוצה כשהיה אחראי לשושלת המדהימה של המועדון הצהוב באירופה ובארץ.

כבר במסיבת העיתונאים הראשונה, בה הודיעו במכבי על מינויו של גרשון, אמר האחרון כי לא יחליף את גודס וכי הוא בא אך ורק בשביל לעזור ותו לא.

גם בראיון למוסף "7 ימים" ממשיך גרשון את הקו הזה, כשאמר "אני אעשה כמה שיותר בשביל גיא ובשביל הקבוצה. אמרתי לגיא: 'לא אחליף אותך, מילה שלי'".

ובכל זאת, גם בראיון המשותף נראה שמי שמדבר יותר ודומיננטי הרבה יותר הוא דווקא עוזר המאמן ולא המאמן הראשי. גודס מצידו ביקש להבהיר את מה שעמד בבסיס ההחלטה למנות את גרשון לעוזרו. 

לדבריו, אף אחד מהנהלת הצהובים לא כפה עליו את ההחלטה למנות את גרשון כעוזרו. "החלטות כאן מתקבלות בשיתוף. אני יכול לומר דבר מאוד ברור, אם לא הייתי רוצה את פיני גרשון לצדי במכבי, הוא לא היה פה. נקודה".

גרשון מצידו החליט לתקוף את התקשורת, שכן לטענתו היא האחראית הראשית לעוול שנעשה כלפי גודס ולתפיסה המעוותת ולפיה הנחיתו על גודס החסר ניסיון כמעט את גרשון: "אנשים שפשוט אין להם מושג בכדורסל, שלא ראו את גיא מעביר אימון, שלא יודעים מה התרומה שלו בהשגת אליפות אירופה בשנה שעברה, כותבים שההנהלה של מכבי תל־אביב, בגלל שהיא לא סומכת על גיא, הביאה את פיני גרשון. זה כאב לי יותר מכל דבר אחר".

פיני המשיך ואמר "אני כבר כמה שבועות עובד עם גיא, לא ראיתי אותו מאמן קודם ואני יכול לומר לאוהדים של מכבי ולחברי ההנהלה שהם יכולים להיות רגועים בנושא המאמן של המועדון בשנים הבאות", פיני טוען כי "גיא שכלל את הפילוסופיה של דיוויד והעלה אותה מדרגה".

על השאלה האם סגל השחקנים הנוכחי יכול לשחזר את עונת 2004 בה מכבי הייתה בשלב אחד מעל כל אריות אירופה כשהראתה ניצוצות של גאונות על הפרקט, השיב פיני "הקבוצה הזו תשחק יותר יפה. אני אומר לכם".

כאמור, הראיון המלא יתפרסם במוסף "7 ימים" בסוף השבוע. 


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il