התקשר למוקד 100: "תאתרו אותי מהר"

כתב אישום הוגש נגד נער שהתקשר למשטרה- דיווח על חטיפה, סיפר שהוא בכפר ערבי ורודפים אחריו עם סכינים. ''יהודי שלכם נפטר עכשיו".

עדו בן פורת , ט"ו באלול תשע"ד

מוקד 100 של המשטרה
מוקד 100 של המשטרה
צילום: פלאש 90

פרקליטות מחוז ירושלים, הגישה בצהריים (ד') לבית משפט השלום לנוער בעיר כתב אישום נגד נער בן 16, תושב קריית ים, שהתקשר השבוע למשטרת ישראל ודווח שהוא נחטף, מבלי שיש אמת בדבר.

הנער נאשם במסירת ידיעות כוזבות, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, הטרדה ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, הנער רכש בתחילת החודש מכשיר נייד בירושלים. לאחר מספר שעות, גמלה בליבו ההחלטה להתקשר למשטרת ישראל ולדווח כי נחטף.

בשעות הערב התקשר הנער למוקד 100 ודיווח כי הוא עלה על טרמפ, הנהג מסרב להורידו מהרכב, לוקח אותו בכוח והוא אינו יודע היכן הם נמצאים.

הנער ניתק את הטלפון. לאחר מכן התקשר ומסר "תאתרו אותי מהר... בבקשה אני מתחנן". בהמשך דיווח כי חוטפיו אמרו לו "יהודי אנחנו נרצח אותך". בשלב מסוים, במסגרת הניסיונות של המשטרה לאתר את הנער, התקשר קצין היחידה במרכז השליטה המשטרתי, אל המכשיר הנייד של הנער, שענה במבטא ערבי "חטפנו אותו הוא אצלנו".

לאחר זמן מה התקשר הנער אל המוקד ומסר כי הוא נמצא באזור כפר ערבי והצליח לברוח מחוטפיו. עוד לחש להם "תאתרו את הטלפון, תאתרו את הטלפון". שוטרי המוקד מסרו לו כי איתרו אותו באזור עין כרם וכי ניידת בדרך לפגוש אותו.

בשלב זה ניתק הנער את השיחה. לאחר מכן מסר כי רודפים אחריו עם סכינים ביער ומעורב גם רכב מסוג טיוטה בצבע כסוף. בשל דיווח זה עוכבו שני נוסעים ברכב מסוג טויוטה בצומת בר גיורא.

לאחר זמן מה התקשרו אל הנער פעם נוספת, הוא ענה במבטא ערבי ואמר "וואלה לא מבינים, בחור יהודי שלכם נפטר עכשיו". במהלך האירועים, הוציא הנער את הסוללה מהמכשיר הנייד והחזירה, מספר פעמים.

בעקבות מצג השווא האמור, נוצר קשר עם הפיקוד במחוז ירושלים, הופעלו משאבים של כלל יחידות הביטחון של מדינת ישראל כולל כוחות רבים של שירות הביטחון הכללי, אמ"ן. יחידת המסוקים של המשטרה נכנסה לכוננות, הוקמו מחסומים יזומים ותוגברו מחסומים קיימים.

כחמש שעות לאחר מכן, נעצר הנער בדירה בירושלים. בעת מעצרו מסר כי אינו יודע היכן מכשיר הנייד שלו. יום למחרת, נמצאו מוחבאים בדירה הסוללה וכרטיס ה-SIM, אשר הופרדו על ידו מהמכשיר הנייד.

בכתב האישום נכתב כי במעשיו המתוארים, מסר הנער לשוטרים ידיעה על עבירה מסוג פשע כשהוא יודע שהידיעה כוזבת, עשה מעשה בכוונה להכשיל שוטר בעת מילוי תפקידו, השתמש במתקן בזק באופן שיש בו כדי להטריד, ליצור חרדה או להפחיד שלא כדין וכן עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנער עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.