מי המועמדים לרב הספרדי בירושלים?

הרב דוד יוסף והרב שלמה עמאר הם רק חלק מהרבנים שמבקשים לכהן בתפקיד. השאלה היא מי יבחר על ידי הוועדה.

חיים לב , ט"ז באלול תשע"ד

הרב שלמה עמאר
הרב שלמה עמאר
סטודיו זר

המרוץ לרבנות ירושלים שהולך ומתחמם מייצר מועמדים חדשים לתפקיד הרב הספרדי של העיר וגורם למתחים דווקא בתוככי סיעת ש"ס.

אחד המועמדים המעניינים הוא הרב מרדכי טולדנו, הנשוי לבתו של הרב עובדיה יוסף, שהציג מועמדות לתפקיד ואתמול שלף מכתב שבו הוא מציג את חתימותיהם של חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס התומכים במועמדותו ובראשם - הרב שלום כהן.

בש"ס טוענים כי שום דבר לא סגור ומפנים אצבע לתאריך המכתב: לפני חצי שנה. מאז, אומרים בש"ס, השתנו דברים. גם חבר מועצת חכמי התורה הרב דוד יוסף מבקש אף הוא להתמודד לתפקיד ובש"ס אומרים כי סיכוייו סבירים.

הבוקר דווח בעיתון החרדי 'משפחה' כי בקרב הרב הראשי לשעבר הרב שלמה עמאר התקבלה החלטה להתמודד לתפקיד, זאת, למרות שבעבר הכחיש זאת. יש לציין כי במקרה והרב עמאר יתמודד, עשויים רבנים בציבור הדתי לאומי לתמוך במועמדותו.  

גם ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם הציג מועמדות. בהודעה לעיתונות מטעמו מסר הרב אמסלם, כי "העיר ירושלים זקוקה למנהיגות רבנית ציונית, מאחדת ומקרבת, ברוחו ובדרכו של רבה הראשי האחרון של ירושלים ומנהיג יהדות מרוקו, הרב שלום משאש, יהדות מתונה ומקרבת".

בית המשפט העליון דן היום בעתירות שהגישו המפלגות החרדיות בדרישה להקפיא את הליך בחירת שני הרבנים לירושלים ובסופו הבהיר כי יגיש את הפסיקה לאחר ראש השנה.