תושבי דרום תל אביב חוזרים לרחובות

ביום שני הקרוב - עצרת בתל אביב בדרישה משופטי בג"ץ שלא לבטל את חוק המסתננים. מאי גולן: לא נסכים להיות מדינת עולם שלישי.

תל אביב , י"ז באלול תשע"ד

מסתננים באזור התחנה המרכזית בת"א. למצולמים אי
מסתננים באזור התחנה המרכזית בת"א. למצולמים אי
צילום: פלאש 90

לקראת הדיון בבג"ץ על עתירת ארגוני השמאל נגד חוק המסתננים, יקיימו תושבי דרום תל אביב עצרת ביום שני הקרוב סמוך למוזיאון תל אביב, בקריאה לשופטי העליון שלא לבטל את החוק.

מאי גולן, יו"ר עמותת "העיר העברית", אומרת לערוץ 7 כי התושבים החליטו לשבור את השתיקה. "אנחנו מתכוונים להביא בעצרת מצעד של עדויות של תושבים שסבלו מנחת זרועם של המסתננים, נביא תושבים מכל הארץ לאו דווקא מדרום תל אביב.

"בחרנו תשע עדויות קשות כדי שיעמדו לנגד עיניהם של תשעת שופטי בג"ץ שידונו בהרכב מורחב בעתירות נגד חוק המסתננים".

לדבריה לא ייתכן ששופטים יבטלו חוק שקבעה כנסת ישראל, "שר הפנים גדעון סער קבע בחוק המסתננים שעומדות בפני המסתננים שתי ברירות, או לחזור לארצותיהם או להיות במתקני שהייה. עמותות השמאל עתרו לבג"ץ נגד החוק ואנחנו מקווים שהשופטים לא יבטלו את החוק. לא ייתכן ששופטים יבטלו חוק שהתקבל במדינת ישראל. אם חלילה זה יקרה נדרוש משר הפנים לחוקק חוקי חרום שאף אחד לא יוכל לעקוף אותם".

גולן טוענת כי ביטול חוק המסתננים יהווה גזר דין מוות, כלשונה, על תושבי דרום תל אביב. "אסור לתת לשקר ולבלוף לנצח, אני רוצה לראות האם השופטים היו מוכנים שבניהם יגורו בשכונות הדרום, הם לא יצרו לסכן אותם. השופטים צריכים לדעת שאנחנו לא אזרחים סוג ב', אנחנו מבקשים את החיים בחזרה, שנוכל לחיות בביטחון".