דובר צה"ל: הטיפול המשמעתי יהיה חד וברור

דובר צה"ל מתייחס הבוקר לפרשת הסרבנות של חיילי המילואים מיחידת 8200. "רק עשרה מתוך 43 החותמים על המכתב שייכים באמת למעגל העשייה"

עוזי ברוך , י"ט באלול תשע"ד

תא"ל מוטי אלמוז
תא"ל מוטי אלמוז
פלאש 90

דובר צה"ל מוטי אלמוז מתייחס הבוקר (ראשון) לפרשת הסרבנות של חיילי המודיעין מיחידת 8200 שכתבו כי הם "מסרבים להמשיך ולהיות כלי להעמקת השלטון הצבאי בשטחים הכבושים".

אלמוז כותב הבוקר, "אין מקום לסרבנות בצה״ל. יש מחלוקות ויש עמדות פוליטיות. חגיגה של דמוקרטיה. אנחנו בצה״ל, מהווים מכנה משותף, אולי הרחב ביותר בחברה הישראלית, ומקפידים שבעתיים על הבעת עמדות פוליטיות בפורומים שלא נועדו לשם כך".

"אז מה היה כאן בעיניי? ניצול השירות הצבאי להבעת עמדה פוליטית. ואנחנו בצה״ל, עד למפקדו העליון, רואים זאת בחומרה והטיפול המשמעתי יהיה חד וברור. 

אז בשעות אלו מסיימים ביחידה את התחקיר על מסקנותיו ואולי חשוב להזכיר באותה נשימה, שרק עשרה מתוך 43 החותמים על המכתב שייכים באמת למעגל העשייה והשאר הם חיילים המשרתים במעטפת. שבוע טוב ליחידה 8200, אם רק יכולתי לספר פירור מעשייתכם לא הייתי נדרש לשום טיעון שיבהיר עד כמה חמורים הדברים", דברי דובר צה"ל.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העביר אמש (מוצאי שבת) בדף הפייסבוק שלו מסר לחיילי היחידה, בו הוא מודה להם על עבודתם למען ביטחון המדינה.
 

"אזרחי המדינה חבים לכם תודה על שירותכם המקצועי והמסור למדינת ישראל. המשיכו בעבודתכם החשובה כל כך למען ביטחון אזרחי ישראל", כתב ראש הממשלה.
 

גם שר הביטחון, משה יעלון, פרסם אתמול בערב הודעה בה הוא משבח את פעילות היחידה ומגנה את הסרבנים. "יחידה 8200 מנציחה את קיומה של מדינת ישראל. הניסיון לפגוע בה ובפעילותה, באמצעות קריאה לסרבנות המבוססת על טענות שאינן תואמות את דרכה של היחידה ואת דרכם הערכית של אנשיה, הוא ניסיון נואל ומגונה שמסייע למסעות דה-לגיטימציה השקריים בעולם נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל, על לא עוול בכפם", הוסיף השר.


בסוף דבריו טען יעלון כי "אנשי יחידה 8200 הם מוסריים, ערכיים ומבצעים בצנעה את תפקידיהם המגוונים, ואני מבקש לחזק אותם בעשייתם ובפעילותם החשובה כל כך לביטחונה של מדינת ישראל ולביטחונם של אזרחיה".