בנט: החרדים הם אחינו

שר הכלכלה התייחס לעלייה הדרמטית במספר החרדים הפונים למרכזי תעסוקה. "הציבור הרוויח פחות אבטלה וגם עובדים חרדים מצוינים".

עדו בן פורת , י"ט באלול תשע"ד

חרדים ביריד תעסוקה. ארכיון
חרדים ביריד תעסוקה. ארכיון
פלאש 90

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס אחר הצהריים (ראשון) לעליה הדרמטית במספר החרדים שפונים למרכזי התעסוקה של משרד הכלכלה.

"כשאושר חוק השוויון בנטל, אמרנו שההישג המשמעותי האמיתי והחשוב יותר, הוא פתיחת שערי התעסוקה לאלפי גברים חרדים", הזכיר בנט. "אנשיי המצוינים במשרד הכלכלה הסתערו על המשימה החשובה תוך היוועצות והידברות עם החרדים איך לעשות את זה בשטח", סיפר השר והודה לעובדי המשרד.

הוא עדכן כי כחלק מהפעילות, הוקמו תשעה מרכזי הכוון לחרדים, ויוקמו עוד חמישה עד תחילת השנה הבאה. "במרכזים אנו מסייעים לכל פונה חרדי באופן פרטני: השמה/הכשרה ועוד. אישרנו כבר עשרות קורסים וסדנאות להכשרה מקצועית ופתחנו קורסי יזמות בשיתוף הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים".

"בימים האחרונים קיבלתי לידי את הנתונים הדרמטיים ממרכזי ההכוון", הוסיף בנט. ''בהשוואה של חצי השנה האחרונה לתקופה המקבילה אשתקד, עלה מספר הפונים החדשים (גברים) למרכזים פי שלושה (מ-734 פונים ל-2135). 
מאות כבר מצאו עבודה ואנחנו נמשיך ללוות אותם גם בתקופה זו''.

לדבריו מדובר בבשורה לציבור הישראלי, "שהרוויח גם את הורדת האבטלה וגם עובדים חרדים מצוינים. החרדים הם אחינו, והדרך של שיח עם מנהיגי הציבור החרדי הוכיחה את עצמה. בהדברות ולא בכוחניות", הדגיש בנט.