כך חסך הזוג הצעיר את עלויות החתונה

אודיה ועומר מילר הופתעו מהעלויות הגבהות של החתונה והחליטו להוזיל את העניינים. כעת הם מעבירים זאת הלאה.

יעל רון , כ"א באלול תשע"ד

העיצוב בחתונה
העיצוב בחתונה
הודיה טולדנו

כשאודיה ועומר מילר (21) מירושלים התחילו לארגן את החתונה הם הופתעו מהעלויות הגבוהות הכרוכות בארגון החתונה, וחשבו כיצד ניתן להוזיל דברים מסוימים מבלי לפגוע באיכותם.

כך גילו שמעצב אירועים ממוצע לוקח מינימום 3000 ש"ח והחליטו לעצב את האולם בעצמם. הם יבאו אגרטלים, פרחים, שרשראות לקישוט החופה, וחברות של אודיה התנדבו לסדר את העיצוב ביום החתונה. כך חסכו סכום רב של כסף, וכעת הם מציעים את הציוד בסכום סימלי עבור משפחות שרוצות כמוהם להוזיל עלויות.

איך הכרתם?

"שנינו גדלנו בשכונת רמות בירושלים והיינו חניכים בסניף עזרא, בתיכון הדרכנו באותו הצוות", מספרים אודיה ועומר. "באירוע צדקה שקיים הגרעין לעילוי נשמת שתיים מהבוגרות, מלכי רוט ומיכל רזיאל שנרצחו בפיגוע בסבארו השגנו למעלה מעשרים אלף שקל, זה היה יריד ענק שלא היה כמוהו קודם, הן מבחינת סדר גודל, כמות האנשים והאטרקציות. שם נוצר הקשר הראשוני, שהתפתח לחתונה לאחר ארבע שנים".  

איך חשבתם על הרעיון לעצב את החתונה בעצמכם?

"הופתענו מהעלויות הגבוהות, חשבנו כיצד להוזיל אותם וגילינו שניתן לעשות את זה בתחום העיצוב מבלי לפגוע באיכות העיצוב. מצאנו יבואנים של פרחים סינתטיים לארץ, חלקם לא הסכימו לדבר איתנו בגלל הכמות הקטנה אותה רצינו לקנות, מפני שהם רגילים למכור את הציוד שלהם לחברות גדולות. נסענו מספר פעמים להיפגש עם סוכנים, לקבל הצעות מחיר ולראות את הסחורה. בסופו של דבר, המחיר לא היה זול כפי שציפינו אבל החלטנו שאנחנו בעזרת ה' נהיה האחרונים שצריכים להוציא סכום גדול עבור הציוד ונעביר אותו הלאה עבור סכום סימלי".

אודיה מוסיפה, "האמת, שעומר הוא זה שיזם את הרעיון וכבר מהיריד היינו רגילים לחשוב בגדול ו-'מעבר לקופסא' עם רעיונות משוגעים כאלו ואחרים".

אילו תגובות קיבלתם על העיצוב?

עומר: "ביום החתונה, שתי חברות של אודיה הביאו את כל העיצוב לאולם וסידרו אותו יפה. התגובות שקיבלנו היו מפרגנות מאוד, אנשים התלהבו מהרעיון ומהעיצוב שנראה מקצועי ומכובד".

עומר ואודיה מוסיפים לספר, "כל הציוד שקנינו נמצא אצלנו, במצב מצוין ואנחנו מעוניינים לתת אותו לעוד אנשים שיהנו ממנו ויחסכו בעלויות לכל אירוע. מכיוון, שכן הוצאנו סכום כל שהוא על רכישת הציוד, ומכיוון שהציוד דורש תחזוקה אנחנו נותנים אותו עבר סכום סימלי. יש לנו 65 אגרטלים, שלושה סוגי פרחים, שרשראות לקישוט חופה ושני כדורי ורדים לבנים גדולים ששמנו בשני צידי כיסא הכלה".  

איזו המלצה אתם יכולים לתת לזוגות מאורסים, שנמצאים בהכנות לחתונה?

"לנסות לחשוב מעבר לאפשרויות הרגילות והמובנות מאליהן, להרים חתונה זה עסק יקר והרבה עסקים עושים קופה, אבל האמת שאפשר לחסוך בהרבה מקומות. אם זה בעיצוב, שמלה, תסרוקת או הזמנות".

יצירת קשר עם אודיה