מעצרים נוספים בפוניבז'

משטרת מרחב דן עצרה אמש שלושה בחורי ישיבה נוספים החשודים בהרס ספריית ישיבת פוניבז' בבני ברק לפני כשבוע.

חיים לב , כ"א באלול תשע"ד

היכל ישיבת פוניבז'
היכל ישיבת פוניבז'
צילום: פלאש 90

משטרת מרחב דן ביצעה אמש באישון ליל מעצרים נוספים בישיבת פוניבז' בבני ברק, וזאת, במסגרת חקירת הרס ספריית הישיבה שאירע לפני כשבוע.

במקום התפתח עימות מילולי בין בלשי המשטרה לחלק מבחורי הישיבה, במהלכו, לטענת בחורי הישיבה, הלם בלש המשטרה בפרצופו של אחד הנוכחים ללא סיבה הנראית לעין. במהלך המעצר נעצרו שלושה, כשאחד מהם מחזיק בתפקיד ניהולי בישיבה. בשעה זו הם נחקרים בתחנת המשטרה.

בשבוע שעבר התבצע המעצר הראשון של שני בחורי ישיבה בחשד שהיו מעורבים בהרס ספריית הישיבה שהכילה ספרי קודש יקרי ערך רבים. בהמשך שוחררו השניים.

מדובר בפרשה המהווה חלק בלתי נפרד ממלחמות הליטאיים בתוככי ישיבת פוניבז', בין קבוצה המזוהה עם אחד מראשי הישיבה לבין הקבוצה השניה המזוהה עם עמיתו.

במהלך השבוע האחרון הועלו טענות על ידי אחד הצדדים ל'השתלטות' על אחד המבנים כשהצד השני מבטיח 'לתת תשובה', שבאה ככל הנראה בהריסת הספריה. בבקר שלאחר הפוגרום פרסם הביטאון הליטאי 'יתד נאמן' מודעה המבקשת מאספני הספרים שלא לרכוש ספרים של הישיבה במידה ויוצגו למכירה או לחילופין להחזירם לישיבה.

"עקב הגניבה אמש בספריית ישיבת פוניבז', באנו בבקשה ואזהרה לבל יהין אדם לקנות ח"ו אי מאלו הספרים שהינם הקדש ורכושה הפרטי של ישיבת פוניבז', הן על פי דין תורה והן על פי החוק, וח"ו אם התגלגל לאי מישהו מן הספרים מתבקש להחזירם לישיבה", ביקש במודעה האחראי על הספריה בישיבה.