עיריית ירושלים: היכל הפיס ארנה - בטוח

בעירייה תוקפים בחריפות את הודעת משרד הכלכלה, לפיה חל איסור על קיום אירועים במקום, ומבהירים כי המקום עומד בכל דרישות הבטיחות.

ידידיה בן אור , כ"א באלול תשע"ד

הארנה. 400 מיליון שקלים
הארנה. 400 מיליון שקלים
צילום: פלאש 90

עיריית ירושלים דוחה בתוקף את ההודעה של ראש מינהל הבטיחות במשרד הכלכלה, באשר להיכל הפיס ארנה בירושלים.

העירייה מבהירה באופן חד משמעי כי הארנה בטוחה לקיום אירועי תרבות וספורט וכי קיימים אישורי הבטיחות הנדרשים בהם: תעודת גמר, טופס 4, אישור מהנדס קונסטרוקציה, אישור יועץ בטיחות אש, אישור כבאות, אישורי מהנדסי חשמל, אישור משרד התשתיות ורישיון עסק.

גם טענת משרד הכלכלה באשר לעבודות המתקיימות על גג המבנה אינן נכונות. לא מתקיימות בזמן אירועים עבודות על הגג. כך אומרים בירושלים.

"עיריית ירושלים נוהגת באחריות רבה ומקפידה ומחמירה בכל נושאי הבטיחות ולא תסכן את המשתתפים באירועים בארנה. כל האירועים מלווים ע"י יועצי בטיחות שבודקים את ההיכל לפני ובמהלך כל אירוע", נאמר בהודעה.

"לצערנו, אתמול במהלך סיור להצגת המקום עם נציגי משרד הכלכלה נטשו הנציגים את הסיור באמצע בשל עניין פרטי-אישי בביתו של ראש הצוות, ולא טרחו לשוב להיכל. לאור נטישתם פעלה העירייה באופן חלופי כפי שמאפשר לה החוק, ולאחר שהושלמו כלל הבדיקות ניתנו כלל האישורים הדרושים לקיום אירועי הספורט. העירייה מצרה על ההיסטריה והפחד שביקשה ראש המינהל ליצור בציבור, ובמקום לבצע עבודה מקצועית מול צוותי ההקמה, כפי שעשו כל שאר הגורמים המאשרים, בחרה לזרוע בהלה בתקשורת", לשון הודעה העירייה.