"להקים זרם חינוך ממלכתי-חרדי"

ד"ר לטם פרי חזן, קוראת להקמת מוסדות חינוך ממלכתיים לחרדים, בעקבות פסיקת בג"ץ בה נדחתה העתירה נגד "חוק הישיבות הקטנות".

בני טוקר , כ"ד באלול תשע"ד

תלמידים חרדים
תלמידים חרדים
פלאש 90

ד"ר לטם פרי-חזן, ראש המגמה לניהול מערכות חינוך בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, טוענת כי הפטור מלימודי ליבה פוגע ביכולתם של תלמידי הישיבה להתפרנס בכבוד.

"המדיניות המסדירה את תכניות הליבה בחינוך החרדי הינה אקראית ובלתי מקצועית וזו תעודת עניות למשרד החינוך. חובת משרד החינוך להקים זרם חינוך ממלכתי-חרדי, שיהווה אלטרנטיבה לאותם הורים וילדים חרדים המעוניינים במוסדות חינוך שמלמדים ליבה, כפי שהובטח במצע הבחירות של שר החינוך שי פירון", אמרה לערוץ 7.

חזן כתבה את הספר "החינוך החרדי בישראל,בין משפט, תרבות ופוליטיקה", שצוטט בהרחבה בפסק הדין שניתן השבוע ולא מחייב חרדים בלימודי הליבה.

ד"ר לטם פרי חזן טוענת שלמעשה כיום אין תכנית ליבה גם לבתי הספר החילונים מי' עד י"ב, "היה בעבר חוזר מנכ"ל מאוד אמורפי, אבל כיום אין תכנית ליבה לתיכונים ולכן אין לנו מה להלין על החרדים. השופטים למעשה רמזו לעותרים שמדובר בסוגיה פוליטית ולא משפטית".

לדבריה העוול שנגרם לצעירים החרדים הוא עצום, "הרי התלמידים בישיבות הקטנות לא למדו לימודי חול מעולם, כך שיהיה להם קשה להשלים את זה אי פעם. כאן מדברים על קבוצה מאוד גדולה שסוגרים להם כמעט את כל האפשרויות ודוחפים אותם לחיי קושי. לכן הצעד הראשון שצריך לעשות היום, זה להקים זרם חינוך ממלכתי חרדי, כדי שנוכל לייצר אפשרויות בחירה. כך שכל הורים חרדים ששולחים את בנם לכיתה ט', יעמדו בפניהם שתי האפשרויות, או לשלוח את בנם למקום שלא מלמדים ליבה או שכן מלמדים, היום לצערי אין דבר כזה".