דרשן לייטנר לאו"ם: פרס לארגון טרור?

בארגון טוענים, כי פרס קו המשווה של ארגון הפיתוח של האו"ם צפוי להיות מוענק, באורח לא חוקי, ל"ארגון חזית"של "החזית העממית".

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תשע"ד

ניצנה דרשן לייטנר
ניצנה דרשן לייטנר
עצמי

ארגון זכויות האדם "שורת הדין" שלח מכתב אזהרה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, בדרישה לבטל את הענקת פרס ארגון הפיתוח של האו"ם לשנת 2014 ל ארגון UWAC הפלסטיני המזוהה באופן רשמי עם ארגון החזית העממית.

טקס הענקת פרס "קו המשווה" יתקיים בניו-יורק ביום שני, 22-9-2014.

במכתב מצוין, כי UAWC הינו ארגון רשמי של החזית העממית לשחרור פלסטין, ומשמש לה ארגון חזית.

עוד נטען במכתב, כי ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין הוכרז כארגון טרור בארה"ב ובאיחוד האירופי. לפיכך, בהתאם לפרק 7 לאמנת האו"ם והחלטת מועצת הביטחון מס' 1373, זוהי עבירה ליחיד או לארגון, לאפשר העברת נכסים לארגוני טרור. זוהי גם הפרה של הדין הבינלאומי בנוסף להפרת החוק המדינתי בניו יורק. עוד נכתב במכתב, כי במידה ויועבר סיוע כספי לארגון UAWC, האו"ם למעשה יממן את ארגון הטרור החזית העממית.

עו"ד דרשן לייטנר ועו"ד טולצ'ין קוראים לאו"ם להיפגש עימם על מנת לפרוש בפניהם את מכלול הראיות ולפתוח בחקירה כיצד UAWC נבחרה מלכתחילה כזוכה בפרס.

לדברי דרשן-לייטנר, "עצם העובדה, כי האו"ם שקל להעניק ל-UAWC פרס ומימון, מדהימה. ארגוני טרור כדוגמת החזית העממית, שרצחו ופגעו במאות קורבנות, יש לחסל בכל הכוח, ולא להעניק להם לגיטימציה ופרסים".

המקרה הנ"ל מוכיח עד כמה ארגונים שונים פועלים באופן רשלני ופזיז בניסיונותיהם לממן פרוייקטים שונים בשטחי הרש"פ, כשאין להם מושג עם מי הם עובדים, אין להם יכולת ממשית לחקור האם לארגונים השונים קשרים לארגוני טרור, ובאופן עקבי, מסרבים לקבל על עצמם שקיפות בהתנהלות הארגונית", הוסיפה דרשן לייטנר, "לצערי אנו ממשיכים לראות שכספי הקהילה הבינלאומית הניתנים לפלסטינים ולרצועת עזה, סופם להגיע לידי מחבלים מתאבדים, ארגוני ג'יהאד, וחוליות משגרי רקטות לעבר ישראל".