רביבי: פתרון יצירתי למציאות המשתנה

הצעת ההחלטה להקמת גדר ההפרדה באזור גוש עציון לא תעלה היום לדיון והצבעה בממשלה. בגוש עציון מברכים.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ו באלול תשע"ד

גדר ההפרדה. אילוסטרציה
גדר ההפרדה. אילוסטרציה
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוריד מעל סדר היום של ישיבת הממשלה הנערכת היום (ראשון) את אישור תוואי גדר ההפרדה באזור גוש עציון.

אישור התוואי, וההחלטה שהסתמנה להוציא את פרויקט הגדר באזור מההקפאה בה היה נתון במשך שנים ארוכות, עוררו התנגדות רחבה בגוש עציון ובימין הפוליטי.

עם זאת, הנושא ישוב ויעלה על סדר יומה של הממשלה ביום שלישי הקרוב בישיבת ממשלה שתעסוק בסוגיה. על פי סיכום שהושג, עד אז יימצאו פתרונות ביטחוניים חלופיים או ייקבע תוואי גדר חדש.

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, בירך על דחיית הדיון, "אני מקווה שהשכל הישר ינצח את הפורמליות".

"החלטת הממשלה משנת 2006 כבר אינה רלבנטית למציאות ימינו ואני שמח שראש הממשלה קיבל את עמדתי כי המציאות הבטחונית המשתנה גם מחייבת פתרון יצירתי למציאות הבטחונית החדשה", הוסיף.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל, בירך אף הוא על הדחייה. "אנו מברכים על ההחלטה לדחיית הדיון בהקמת גדר ההפרדה באזור גוש עציון, ומודים לשרים ולכלל הגורמים אשר פעלו לדחות את ההחלטה בעניין".

לדבריו, "דווקא בימים בהם הממשלה נאלצת לבצע קיצוצים כואבים בחינוך, ברווחה, בבריאות ובשירותים לאזרח , לא ראוי היה להשקיע סכום עתק העומד על 300 מליון ש"ח בפרויקט עם תרומה שולית לביטחון . ההתנגדות לגדר מאחדת את המתיישבים, הפלסטינים ושוחרי איכות הסביבה ואנו מקווים כי דחיית ההחלטה היא השלב הראשון בגניזת תוכנית מיותרת זו".