משיב הרוח - קושרים בין חיילי צה"ל לגוש עציון

כ-12,000 חיילי צה"ל הגיעו לביקור התחברות דרך הרגליים עם גוש עציון. מיזם 'משיב הרוח' לזכר אוריאל ואלירז פרץ הי"ד מסכם שנה.

שמעון כהן , כ"ז באלול תשע"ד

להכיר את העבר
להכיר את העבר
OU ישראל

פרויקט "משיב הרוח" של ארגון OU ישראל שנקרא על שמם של אוריאל ואלירז פרץ הי"ד, שם לעצמו מטרה לחבר
את חיילי צה"ל לסיפור של גוש עציון דרך ההיכרות עם סיפור המקום ולמעשה דרך הרגליים.

"אם לדעתו של מישהו לספר את סיפורי התנ"ך שהתרחשו בגוש זה יהדות אז אנחנו גם מגבירים יהדות אבל מעבר לכך
אנחנו מחברים את החיילים של עם ישראל לארץ ישראל ולהיסטוריה שלו", אמר הרב אבי ברמן מנכ"ל OU ישראל.

כאמור במסגרת הפרויקט החיילים מסיירים בשטח בנקודות תצפית ובאתרים שונים זוכים להסברים ולשיחות ובכלל זה שיחות עם מרים פרץ, אמם של אוריאל ואלירז, על נתינה הקרבה ואהבת ישראל.

בשנה האחרונה, על אף אילוצי הקרבות ברצועת עזה ומבצע "שובו אחים", הצליחו להגיע לסיור המודרך למעלה מ-12,000 חיילים. "במהלך התקופה האחרונה נדמה שמשהו בחיבור למקום התגבר ויש עוד ועוד פניות מיחידות קרביות ולא קרביות להצטרף לפרויקט ולהביא את החיילים לסיור שפתאום הפך חשוב כל כך בעייני הרבה מפקדים" סיפר הרב ברמן והוסיף כי כל העת פועל ארגון הOU בארץ ובחו"ל לגייס תקציבים נוספים כדי להגדיל את הפרויקט ולאפשר לכמה שיותר חיילים לקחת חלק ולחוות את הגוש. "לקראת החגים נדמה שיש יותר ויותר ביקושים מקרב המפקדים כדי להגיע לסיור מתוך הבנה שיש צורך להגביר משהו בזהות שלנו".

חיים פלזנר, האחראי על הפרויקט מטעם הOU, סיפר "פתאום אתה רואה חיילים שנופל להם האסימון שלא רק שהם מטיילים בחבל ארץ יפיפה שלא הכירו אלא בחבל ארץ שאבות אבותיהם היו בו ושסיפורי תנ"ך התרחשו בו, אתה רואה חיילים שמתרגשים מסיפורי הגבורה של 48, מהכמיהה של התושבים לחזור ואתה מבין שמשהו קורה אצל החייל שבא לבקר במקום, והתהליך הזה שמתרחש הוא זה שמשיב את הרוח" סיכם.