לא רואים סוף לפקקים

הפקקים הארוכים והאינסופיים בכביש אדם-חיזמא, לשני הכיוונים, מחמירים לאחרונה. במועצת בנימין החליטו לעקוב אחר פעילות המשטרה ומג"ב.

ישי קרוב , כ"ז באלול תשע"ד

פקק בכביש אדם חיזמא
פקק בכביש אדם חיזמא
עדו בן פורת

הפקקים האינסופיים בכביש אדם חיזמא, המוביל מישובי בנימין לירושלים, מתגברים לאחרונה באופן ניכר ובמועצת בנימין החליטו להיכנס לעובי הקורה.

במכתב שהופץ השבוע לתושבים נכתב "לצערנו, מצב הפקקים הולך ומחמיר מיום ליום. המועצה פועלת בכל הדרכים כדי לנסות ולהוביל פעולה אסטרטגית לשיפור המצב באופן משמעותי".

"יחד עם זאת ברור לכולם כי פעולות אלו ייקחו זמן. החגים בפתח והערכה היא כי העומסים רק ילכו ויגדלו בתקופה זו", נכתב בהודעת המועצה שהודיעה כי החליטה להעמיד 'תצפיתנים' בנקודות המרכזיות ולדווח כאשר המשטרה או מג"ב לא פועלים בהתאם למצופה מהם.

החל מאתמול (ראשון) ועד לאחר חגי תשרי מעמידה המועצה תצפיתנים בכיכר אדם ובמחסום חיזמא. העמידה במקומות אלו תהיה גם בערבי שבתות וחגים ובחול המועד.

בנוסף, לאחרונה סללה המועצה כביש חירום היוצא מהכביש לכיוון אדם ומאפשר, במידת הצורך ובאישור מחלקת הביטחון, לנסוע בו ולעקוף את הפקק דרך הישוב אדם הסמוך. הכביש יהיה פתוח בכל יום בין 15:00 ל-19:00.

"הפקקים מפרים באופן בוטה את מרקם החיים הבסיסי של כולנו, ועל כן עלינו לוודא כי גורמי הביטחון השונים - צבא ומשטרה, מזרימים את התנועה ביעילות ככל האפשר", כתב מנכ"ל המועצה, מעוז ביגון, לתושבי בנימין.