הרמטכ"ל: הסתיים מבצע "שובו אחים"

רא"ל בני גנץ שוחח עם אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. ״הבטחנו למשפחות שער, יפרח ופרנקל כי נגיע לרוצחי בניהן והבוקר עשיתם זאת״.

עדו בן פורת , כ"ח באלול תשע"ד

בני גנץ בפיקוח על המבצע לתפיסת קלוס C
בני גנץ בפיקוח על המבצע לתפיסת קלוס C
דובר צה"ל

הרמטכ״ל, רא"ל בני גנץ, שוחח הבוקר (שלישי) עם מפקד פיקוד המרכז, אלוף ניצן אלון, ובירך אותו על ''סגירת המעגל'' בחיסול רוצחי שלושת הנערים.

״בערב ראש השנה נסתם הגולל והסתיים מבצע שובו אחים שהחל ביום שישי, 13.06.14 ונמשך לאורך כל תקופה זו בנחישות", אמר גנץ.

הרמטכ''ל הזכיר כי ״הבטחנו למשפחות שער, יפרח ופרנקל כי נגיע לרוצחי בניהם והבוקר עשיתם זאת״. הוא ביקש להודות ולאחל שנה טובה למפקדים ולחיילים בפיקוד המרכז אשר לא נחו מיום החטיפה ועד להשלמת המשימה הבוקר והוסיף כי ״אין נחמה למשפחות באבלן הכבד ובכאבן אך אני מקווה כי הוקל להן במקצת עם קבלת הידיעה שפגענו ברוצחי בניהן״.

לאחר מבצע מודיעיני מורכב של שירות הביטחון הכללי אותר בחברון מקום הימצאם של מרואן סעדי קואסמה ועאמר אבו עישה, שני מחבלים תושבי חברון אשר ביצעו את פיגוע החטיפה והרצח של נפתלי פרנקל, גלעד שער ואייל יפרח הי"ד. 

הלילה בפעילות משותפת לשב"כ בסיוע כוחות ימ"מ וצה"ל בוצע ניסיון למעצר המבוקשים במהלכו התפתחו חילופי אש והמחבלים חוסלו.

מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל תמיר ידעי, סיפר הבוקר כי "החל מאחת לפנות בוקר הגענו למקום בו הסתתרו שני המחבלים ובנוסף לחיסולם של הרוצחים אנחנו ממשיכים במעצרים ובפגיעה בעוד משתפי פעולה. השניים התחבאו בתוך סליק בקומה תחתית. בשלב מסויים הם יצאו החוצה, פתחו בירי והכוחות שלנו השיבו באש. הראשון נהרג מירי אנשי הימ"מ והשני מפעילות נוספת".