משכנתא - כל מה שרצית לדעת

כיוון שמשכנתא זו ההלוואה הגדולה ביותר שרוב הישראלים נוטלים במהלך חייהם, מומלץ לבדוק את התנאים השונים אשר מציעים הגופים.

ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשע"ה

אפליה? אתר בניה בתל אביב
אפליה? אתר בניה בתל אביב
פלאש90

משכנתא זוהי הלוואה אשר ניתנת בתמורה לבית או דירה. המשכנתא יכולה להיות עבור דירה שאתם מתעדים לרכוש, עבר בית שאתם מתכננים לבנות או עבור נכס שברשותכם שאינו ממושכן ואתם רוצים למשכן אותו כדי לקבל סכום כסף שיש לכם צורך בו.

את הלוואת המשכנתא ניתן לקבל פעמים רבות גם בתמורה לשטח קיים או מבנים עסקיים. המשכנתא היא הלוואה בסכום גבוה (לרוב) כשהצד המלווה מבטיח את השבת הכספים בכך שהנכס או השטח ממושכן לטובתו. משמעות המשכון הוא שלאחר נטילת ההלוואה לא ניתן למכור את הנכס ללא סיום השבת כספי ההלוואה.

ממי ניתן לקבל משכנתא

את המשכנתא ניתן לקבל מהבנקים השונים או מגופים מורשים למתן הלוואות חוץ בנקאיות, למרות שהרוב הגדול של המשכנתאות נלקחות דרך הבנקים עצמם. על מנת לקבל את המשכנתא אין חייב הלווה להיות בעל חשבון בנק בבנק המלווה. כיוון שמשכנתא זו ההלוואה הגדולה ביותר שרוב הישראלים נוטלים במהלך חייהם, מומלץ לבדוק את התנאים השונים אשר מציעים הגופים.

מכאן ניתן להבין כי אין חובה ליטול את המשכנתא בבנק או בסניף בו מתנהל חשבון הבנק הנוכחי. גם בעת ביצוע מחזור של הלוואת המשכנתא מומלץ לבחון את התנאים במקומות השונים ולקבל הצעות שיכולות להתאים לכם ולאורח החיים שלכם.

מהו ביטוח חיים למשכנתא

על מנת לקבל משכנתא יבקשו מכם המלווים לבצע ביטוח חיים למשכנתא. ביטוח זה מגן על הבית שלכם במידה ומי מכם נפגע בצורה משמעותית. נותן ההלוואה רוצה לדעת כי תוכלו להשיב את הכספים שלכם ולכן מחייב אתכם להגן על עצמכם בביטוח חיים שגם הוא עובר למלווה שרוצה לדעת כי הנכס נמצא בהגנה מלאה. במקרים בהם חו"ח תהיה פגיעה אשר תשפיע על כושר העבודה שלכם ועל יכולת השבת הכספים כפי שנטלתם, הביטוח יופעל וידאג לתשלומים השונים.

על מנת לעשות את הביטוח המתאים לכם תצטרכו לשתף את החברה המבטחת בעברכם כמו גם האם אתם מעשנים או לא, על מנת שהביטוח יהיה בתוקף ביום בו תזדקקו לו.

זקוקים להלוואה?

ישראלים רבים מתקשים להתמודד עם עלויות המחייה השונות והדבר יכול לכלול את החזרי המשכנתא. ישראלים אשר לקחו משכנתא לפני מספר שנים יכולים לבדוק את ההחזרים החודשיים ולבחון ביצוע של מיחזור משכנתא ואלו אשר מחזיקים בנכס לא ממושכן שזקוקים לסכום כסף, יכולים לעשות זאת בתמורה למשכון הנכס. כיוון שמשכנתא ניתנת לאורך שנים רבות ובתנאים טובים יותר מהלוואה מומלץ לשקול הלוואה זו על פני הלוואות אחרות.

הליך קבלת משכנתא

על מנת לקבל משכנתא אתם צריכים:

  • להיות בעלי הכנסה שיכולה להתאים להחזרים החודשיים הנדרשים
  • להתעניין בנכס ולבחון שיש בידכם את הסכום הראשוני הנדרש לתשלום
  • לבחון את ההצעות השונות להלוואה ולקחת את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם