13 שנים של רדיפה

אלדד שורק, ממקימי גבעת אסף: הפרקליטות גוררת את בג"ץ לפסק דין של הרס והחרבה. התנהלות מרושעת שמצביעה על מלחמת חורמה בארצנו.

אלדד שורק , כ"ח באלול תשע"ד

גבעת אסף. ארכיון
גבעת אסף. ארכיון
פלאש 90

בשנותיה הראשונות של גבעת אסף, נטען כי המתיישבים בה מזיקים ליחסי החוץ ולמרקם העדין הנוצר בניהם לבין שכניהם. מעט אינטליגנציה נדרשה בכדי לבטל טענה זו, שביסודה היתה חולשה גדולה.

בראותם כי לא יצליחו לשכנע  בדרך זו, החליטו אבירי הצדק והיושר לתבוע את עלבונם של הערבים הנגזלים וזאת למרות שבמחקר הקרקעי שבוצע, לא נמצאו ערבים שעיבדו את האדמות, ורישום הקרקעות בטאבו הירדני הינו על בסיס חלוקה שרירותית שביצע חוסיין מלך ירדן בניגוד למשפט הבינלאומי.

בית המשפט והפרקליטות קפצו על המציאה, לא הטריחו את התובע להביא את בעל הקרקע לתבוע את עלבונו וניהלו דיון ארוך, תוך חיקוק חוקים מיוחדים ליהודים בלבד, כדוגמת "צו תיחום" ותוך אפליה של המתיישבים היהודים מול מיקרים זהים בצד הערבי.

תושבי גבעת אסף, המאמינים בזכותם המוסרית על כל חלק וגרגיר מארצנו הקדושה, השתדלו ככל יכולתם להתחשב בעמדתו המוטעית והמפלה של בית המשפט. לפנים משורת הדין, ובכדי למנוע מלחמת אחים, שילמו כספים רבים והשקיעו מאמצים מרובים בכדי לרכוש את האדמות - והצליחו.

האדמות נרכשו על ידי המתיישבים ונרשמו על שמם בטאבו - כדת וכדין, למעט שתי חלקות שעליהם 7 בתים.
בית המשפט פסק שהבתים בשתי החלקות יהרסו. 4 מהבתים נהרסו ולגבי 3 אחרים, ניתנה ארכה למיצוי הליך רכישה שהחל בחודשים האחרונים.

בדיון שהתקיים לפני מספר שבועות, נדהמנו לשמוע מפי פרקליטות המדינה, כי כאילו אין אפשרות להכשיר את המגורים גם בחלקות שנרכשו כדת וכדין! עמדת הפרקליטות, מהווה הפרה של התחייבויות המדינה למתיישבים להסדיר את המקום, ומבטאת חזרה לאחור מהצהרות המדינה לבג"ץ לפני כשנה.

על פי הגורמים המקצועיים המלווים אותנו, עמדת הפרקליטות גוררת את בג"ץ לפסק דין של הרס והחרבה של היישוב כולו, שבו מרכז תורה ותושבים רבים.

התנהלות מרושעת זו מצביעה על מלחמת חורמה באמונתנו, בזכותנו, בארצנו.

ההרגשה היא, כי כל מאמצינו והשתדלויותינו להבין את הקמים עלינו, גורמת לנו אך בוז וחרפה, וכי המדינה בזה להתחייבויותיה כלפינו. לצערנו הקו אותו אנו מציגים, חרוז סביב התנהלות הפרקליטות במקומות רבים נוספים.

גבעת אסף היא דגל האמונה, בזכות הבסיסית של האומה בארצה ועליה מתנהל מאבק איתנים. משפחתנו נושאת בעול יותר משלוש עשרה שנים. אנו השליחים האמונים על הרמת הדגל שלכם.

אתם שתבואו לעצרת תפילה, אתם שתעשו כל שביכולתכם להציל את היישוב מחורבן, אתם תרוממו את שורש הקשר שלנו לארצנו, וכשיתגלה שורש זה במלא הדרו, קשיים רבים הניצבים מולנו ייעלמו כלא היו.