יצחק ועקנין: זו היתה שנה קשה לדת

ח"כ יצחק וקנין מש"ס קורא לכל הח"כים שמקדמים את חוק הגיור לחזור בהם, "גם בציונות הדתית יש רבנים גדולים, שישמעו להם".

בני טוקר , כ"ח באלול תשע"ד

לא השתכנע. וקנין
לא השתכנע. וקנין
צילום: פלאש 90

ח"כ יצחק וקנין

ח"כ יצחק וקנין מש"ס, מסכם שנה קשה במה שהוא מכנה גזרות הדת תשע"ד,

לדבריו הגיע הזמן שכל הח"כים הדתיים יהיו מאוחדים בכך שצריך להתייעץ עם רבנים בחוקים שנוגעים לדת, "עברה עלינו שנה לא קלה במהלכה נפטר מורנו ורבנו הרב עובדיה, במהלכה נהרגו יותר משבעים חיילים בצוק איתן, ואנחנו מתפללים לבורא עולם שיאמר לצרותינו די ושיחיש את גאולתנו".

לדבריו האחדות צריכה להיות בנפשנו, "אם עם ישראל רוצה שהבקשות יתקיימו,צריכים הרבה אחדות ואהבת חינם, ראינו את האהבת חינם במהלך החטיפה של שלושת הנערים והיום התבשרנו שנקמו את דמם עוד לפני ראש השנה. גם אם יש חלוקי דעות בעם ישראל החוסן הוא באחדותנו".

ח"כ וקנין קורא לכל הח"כים הדתיים לזכור, שבענייני דת חייבים לשמוע בקולם של הרבנים, "זה הדבר שהכי כואב לי בשנתיים האחרונות, הפגיעה בנושאי דת, הולכים על כל מיני קולות ופוגעים בערכים הכי בסיסיים, דברים שלא היו כאן שנים וזה רק יזיק לעם ישראל ולא יביא שום תועלת.

בכל מה שקשור לדעת תורה, אנחנו רואים בחודשים האחרונים שחלק מחברי הכנסת פועלים ללא דעת תורה או סמכות רבנית, ואני אומר גם לחברי הבית היהודי, אתם צריכים לקבל דעת תורה ולא משנה ממי. גם בציונות הדתית יש רבנים גדולים וענקים, ואני חושב שהם לא שומעים לרבנים האלה. צריכים להבין שבנושאים הלכתיים צריכים לתת לרבנים להכריע. עשה לך רב וקנה לך חבר, התורה מחייבת אותנו, לא הפוליטיקה".