"נאום חמור מאוד, שקרי ופסול"

הרצוג מצטרף לביקורתם של ראש הממשלה, שר החוץ, ובכירי מחנה הימין, על הנאום בו האשים אבו מאזן את ישראל בביצוע "רצח עם" בעזה.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בתשרי תשע"ה

תוקף. הרצוג
תוקף. הרצוג
צילום: פלאש 90

ראש האופוזיציה, חבר הכנסת יצחק הרצוג (העבודה), מצטרף הבוקר לביקורת מימין על נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית בעצרת האו"ם במהלך החג.

בראיון לרדיו ללא הפסקה אמר הרצוג, כי "מדובר בנאום חמור מאוד, שקרי ופסול. זה אותו אבו מאזן שהגיע כנראה לפינה ולא יכול להשתחרר ממנה".

בכך מצטרף הרצוג לביקורת שהשמיעו ראש הממשלה ושר החוץ, כמו גם בכירים רבים נוספים בימין ובשמאל, על הנאום.

אבו מאזן האשים את ישראל בנאומו בפני העצרת הכללית של האו"ם (26 בספטמבר) בביצוע "רצח עם" נגד הפלסטינים, וטען כי"הכיבוש הישראלי" הוא "טרור מדינה" ואחד הגורמים להופעת ארגון המדינה האסלאמית(דאעש).

אבו מאזן אמר, כי ישראל ביצעה "מלחמת רצח עם חדשה נגד העם הפלסטיני" כאשר"מטוסיה וטנקיה רצחו באכזריות חיים, בתים, בתי ספר וחלומות של אלפי ילדים, נשים וגברים פלסטינים".

לדבריו, "בשנת 2012 הזהרתי, כי מדינת הכיבוש ההתנחלותי נערכת לבצע 'נכבה' חדשה לעם הפלסטיני וקראתי לכם: מינעו את התרחשות ה'נכבה' החדשה ותימכו בהקמת מדינת פלסטין החופשית והעצמאית עכשיו"... המלחמה האחרונה נגד עזה היא חלק משרשרת פשעי מלחמה".

"לא נשכח ולא נסלח ולא נתיר שפושעי המלחמה ימלטו מעונש, ואני מדגיש לפניכם כי העם הפלסטיני דבק בזכותו הלגיטימית להגן על עצמו מול מכונת המלחמה הישראלית,ודבק בזכותו להיאבק בכיבוש הגזעני ההתנחלותי הישראלי", הוסיף אבו מאזן.