סליחות עם הרבנית אליהו והורי החטופים

מעמד סליחות מרכזי יתקיים ביום שלישי הקרוב במערת המכפלה בחברון יחד עם הורי הנערים שנחטפו ונרצחו. שידור חי בערוץ 7.

ישי קרוב , ד' בתשרי תשע"ה

מערת המכפלה
מערת המכפלה
פלאש 90

מעמד סליחות מרכזי יתקיים ביום שלישי הקרוב בשעה 23:30 במערת המכפלה בחברון בהשתתפות אלפי בני אדם.

מעמד הסליחות ישודר בשידור חי בערוץ 7.

מארגני הסליחות מספרים כי מבצע החיפושים 'שובו אחים', שהתרכז סביב חברון, "חיבר לנצח את זיכרון הנערים עם עיר האבות. כעת, כארבעה חדשים אחרי החטיפה, ייסגר המעגל במפגש נדיר במערת המכפלה, בתזמון מיוחד".

אירוע הסליחות נוסד על ידי הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל והפך לאחד המעמדים המיוחדים בארץ, ומשתתפים בו אלפים רבים הנאספים במערת המכפלה לחוויה מיוחדת ורוחנית.

עוד מספרים המארגנים כי מזה מספר שנים נוהגים בחברון לקיים ערב התעוררות לפני הסליחות, הכולל שיחות, התוועדויות, הרצאות ושירי קודש ולאור הצפי להשתתפות מוגברת, הוחלט השנה לקיים שני מועדי סליחות, בשני ימים נפרדים - יום לגברים ויום לנשים.

ביום המיועד לגברים – ו' תשרי, יתארחו אבות הנערים, שיביאו את סיפורם האישי, עם כל המטען הרגשי הטמון בו. לאחר מכן יתקיים מעמד הסליחות המרכזי בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל, רבני ערים ואלפי משתתפים.

ביום זה מערת המכפלה כולה, כולל אולם יצחק, תהיה פתוחה ליהודים, ובמעמד התפילה תפתח גם עזרת נשים.

למחרת - ז' תשרי, יתקיים המעמד לנשים ובנות ובו תשתתפנה אמהות הנערים. הן תספרנה את סיפורן האישי, בהתמודדות מלאת הגבורה עם ימי החרדה והשכול. את הערב תנחה מאיה מורנו, אלמנתו של גיבור ישראל, לוחם סיירת מטכ"ל עמנואל מורנו הי"ד ולאחר מכן תתקיים תפילת סליחות במערת המכפלה בהשתתפות הרבנית צביה אליהו, אלמנת הרב מרדכי אליהו זצ"ל. 

להרשמה לחצו כאן.