אריאל בעכו: מקווה ליום כיפור בלי התפרעויות

המרכז הקהילתי החדש של הגרעין התורני ''אומץ'' בעיר עכו נחנך אמש במעמד השר אורי אריאל. ''משרד הבינוי והשיכון עומד לימינה של עכו''

עדו בן פורת , ו' בתשרי תשע"ה

לאחר שנים של פעילות ברחבי העיר נחנך אמש (שני) המרכז הקהילתי החדש של הגרעין התורני ''אומץ'' בעיר עכו.

המרכז נמצא בשטח בית הספר אמי"ת, מתפרש על פני שטח של 700 מ"ר וכולל בתוכו בית מדרש ובית כנסת, מתחמי פעילות רחבי ידיים שישמשו לחוגים, להדרכות ולפעילויות שונות במסגרת הפרויקטים החברתיים שמפעיל הגרעין, אולם לאירועים קהילתיים, מתחם למשרדי קבע לגרעין ועוד.

באירוע החגיגי שכלל גם הכנסת ספר תורה לבית הכנסת החדש במרכז, טקס ומופע של הזמר מאיר בנאי, השתתפו מאות מתושבי העיר, מכובדים רבים ואנשי ציבור ובתוכם שר השיכון והבינוי אורי אריאל, רב העיר והמחוז הרב יוסף ישר, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, ראש גרעין 'אומץ' הרב קובי דנה, חברי מועצת העיר רפי לוזון, איתמר סונינו ושרי גולדשטיין.

שר השיכון אריאל התייחס למאורעות יום הכיפורים שעברה העיר עכו לפני 6 שנים ונשא תפילה כי "יום כיפור הקרוב יהיה יום של תפילה בלבד, בלי פרעות ברחובות".

"הגרעין התורני הפועל בעכו מהווה דוגמא לגרעינים אחרים ברחבי הארץ, גם בצד התורני וגם בצד המעשי" הוסיף השר ואמר כי משרד הבינוי והשיכון עומד לימינה של עכו וימשיך לעמוד לימינה של העיר.

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי בירך את חברי גרעין ''אומץ'' ואמר כי "אין ספור המיזמים החברתיים בהם מעורב הגרעין אשר פועלים כיום ברחבי עכו מביאים כבוד וגאווה לתושבי העיר. כולנו גאים בחברי גרעין 'אומץ' ומברכים אותם ביום חג זה".

רב העיר והמחוז הרב יוסף ישר אמר כי "כולנו חייבים תודה לחברי גרעין 'אומץ' על העידוד הרב שהם שנותנים לתושבי העיר, אנו שרים ביום חג זה את שירת הגרעין ושרים את שירתה של עכו היהודית".

"לאחר שנים של נדודים ברחבי העיר ללא מקום קבוע לפעילויות אנו נרגשים לחנוך מרכז קהילתי גדול שיהיה מקום מרכזי לעשייה ולפעילות רחבה למען העיר", סיכם מנכ"ל הגרעין ישי רובין. "אנו מודים מקרב לב לכל המסייעים בהקמת המבנה והשותפים בפעילותנו ובטוחים כי המרכז החדש, בית גרעין אומץ, יסייע בהעצמת הפעילות ובהרחבתה בשנה הקרובה".