ח"כ אשר מציג: תשבחות לפירון, מתקפה על לפיד

ח"כ אשר על תקציב המדינה: חוזרים מאות שנים אחור לתקופות אפלות של הקפאת מימון של בתי כנסת ומקוואות על ידי המדינה.

חיים לב , ז' בתשרי תשע"ה

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) תקף הערב (רביעי) בחריפות את תקציב המדינה שהוגש היום לשרי הממשלה על ידי שר האוצר הכולל בתוכו הקפאת תקצוב בניית בתי כנסת ומקוואות.

"נדמה שכבר נשברו כל השיאים ברדיפת הדת של ממשלת נתניהו לפיד ובנט. אנחנו פותחים את הצעת התקציב הנוכחי, והסעיפים מחזירים אותנו מאות שנים אחור לתקופות אפלות שכולנו היינו רוצים לשכוח "הקפאת מימון של בתי כנסת ומקוואות ע"י המדינה למשך שנתיים". הלא זו היתה השיטה, אם האניה טובעת, הדבר הראשון שמשליכים לים אלו הם הטלית והתפילין. עד איפה יכולה רדיפת כל דבר שהקדושה להגיע? זו כבר לא מלחמה רק בחרדים שאליה כבר התרגלנו. זו מלחמה בליבת חיי היהדות, הדבר הבסיסי ביותר בחייו של כל יהודי שומר מסורת. בית כנסת ומקווה טהרה. את זה לסגור? לחנוק את חיי היהדות בערים ובמושבים ? וכל זאת בחסות המפלגה הדתית היחידה בממשלה שעוד מעזה לקרוא לעצמה 'בית יהודי'??"

מנגד שיבח אשר את חבר סיעתו השר שי פירון. "בסיעתא דשמיא ואחרי פעילות פרלמנטרית וציבורית רבה נקודת האור היחידה בתקציב באה דוקא מכיוונו של שר החינוך שי פירון, אשר בסופו של דבר עמד בדיבורו ולא נכנע ללחצים, ומנע פגיעה קשה יותר בשכבות החלשות כפי שהיה מתוכנן. בעז"ה יוכלו הצהרונים לפעול מיד אחרי סוכות לרווחת הילדים והוריהם".

בדבריו אף הודה חה"כ אשר ליו"ר ועדת החינוך עמרם מצנע שנעתר לבקשתי וקיים דיון דחוף בזמן הפגרה שבו עלתה הזעקה כמעט מקיר לקיר כנגד הקיצוץ המתוכנן שכאמור היה מצריך את ההורים לשלם מאות שקלים על כל ילד בצהרון, דבר אשר היה גורם באופן מיידי לסגירת כל תוכנית הצהרונים".

"נסינותיו של שר האוצר להציג זאת כ'תקציב חברתי' אמר ח"כ אשר הוא מגוחך, זה תקציב חברתי לחברים שלו אבל השכבות החלשות ומעמד הביניים האמיתי הם לא ה'חברים' שלו"...

"הציבור בישראל הולך לשלם מחיר כבד על התנהלות לא מקצועית וילדותית של שר האוצר שבשל שיגיונותיו משליך 3.5 מיליארד שח על מע"מ 0 בניגוד לכל חוות הדעת המקצועיות ."