'ניצחון האחדות שלא הייתה מאז החורבן'

אל"מ וינטר: יוצאים מהרצועה אחרי מערכה שגילתה אחדות שלא נראה כמותה במלחמות ישראל. ד"ר גולדין: בחורי ההסדר - נקודת החיבור בעם.

שמעון כהן , ח' בתשרי תשע"ה

וינטר וד"ר גולדין
וינטר וד"ר גולדין
מיכאל סימן טוב

במעמד מח"ט גבעתי עופר וינטר, נציג המשפחות השכולות ד"ר שמחה גולדין אביו של הדר הי"ד התקיים בישיבת ההסדר בשדרות ערב לציון מלאת חודש מאז תום מבצע "צוק איתן".

בערב השתתף גם סג"מ חיים אלסטר, בוגר הישיבה שנפצע במבצע "צוק איתן" כמו גם רבני ותלמידי הישיבה.

הרב דוד פנדל, ראש הישיבה, פתח את הערב בהקראת מכתבו של אל"מ עופר וינטר ללוחמים ערב היציאה לקרב ונשא דברים על חשיבות שיח זה בשפתם של מפקדי צה"ל. הרב פנדל הביע הערכה והוקרה למשפחות השכול ש"לימדו את העם לדבר בשפה אחרת, הכניסו תוכן של קודש לעם ומילאו אותנו בגבורה עילאית".

ד"ר שמחה גולדין, אביו של סג"מ הדר ז"ל, אמר באירוע לתלמידי הישיבה בפרט ולתלמידי ישיבות ההסדר בכלל: "אתם הדור החדש. תפקידכם הוא להרבות אחדות בעם, לאחד בין כל הקצוות, אתם בחורי ההסדר אשר מראים אתם לנו כי אפשר לקחת גמרא ולצאת לקרב, אתם אלה אשר מהווים את נקודת החיבור בעם. מה שמנחם אותי ואת משפחתי היא הידיעה שאתם ורבים כמותכם הולכים להמשיך ולקדם את האחדות בעם ישראל".

מח"ט גבעתי, אל"מ וינטר, אמר: "אני רואה באחדות הגדולה שהתגלתה בעם במהלך המלחמה, סימן מובהק של ניצחון אשר איננו מסתכם בניצחון על החמאס, כי אם ניצחון הסוגר מעגל עוד מתקופת בית שני אשר חרב על עוון שנאת חינם. ביום זה אנו יוצאים מן הרצועה אחרי מערכה שגילתה אחדות שלא נראה כמותה במלחמות ישראל".