בצלם: תחקירן שלנו אכן הכחיש את השואה

בארגון מבהירים כי התגובה הקודמת התבססה על טענותיו של התחקירן, אך פרסום קטע הוידאו הארוך מגלה כי היא לא היתה נכונה.

שלמה פיוטרקובסקי , י"א בתשרי תשע"ה

בצלם
בצלם
פלאש 90

ארגון השמאל הקיצוני "בצלם" מתנער מתחקירן הארגון, עאטף אבו רוב, אשר הוקלט על ידי העיתונאי היהודי-גרמני טוביה טננבאום כשהוא אומר כי אינו מאמין שהשואה התרחשה.

בדף הפייסבוק של הארגון נכתב, כי לפני מספר שבועות שודרה ב'אולפן שישי' כתבה בה נטען כי תחקירן בצלם, עאטף אבו רוב, אמר בשיחה שתועדה על ידי טוביה טננבאום, כי אינו מאמין שהשואה התרחשה. "בצלם התחייב לבדוק ברצינות את הנושא ולצורך כך קיים מספר שיחות בירור עם התחקירן ובמקביל פנה ל"אולפן שישי" בבקשה לקבל את חומר הגלם המלא, אך מערכת אולפן שישי סירבה לבקשה".

ב'בצלם' מציינים, כי "בבירור שערכנו עם התחקירן כמו גם במכתב ששלח לעובדי הארגון אמר מר אבו רוב באופן חד משמעי כי השואה היא פשע איום נגד העם היהודי, ולגופו של עניין, הסביר כי בשניות שהוצגו ב'אולפן שישי' הוא תרגם את דבריו של דובר אחר שנכח במקום".

אולם, בארגון השמאל הקיצוני מסבירים, כי לפני כמה ימים פורסם קטע וידאו ארוך יותר מהשיחה. ''אכן, מרבית השיחה שתועדה בווידאו היא תרגום דברים של אדם שלישי. אלא שצפייה בווידאו מעלה כי בניגוד לאמור לעיל, הדברים האמורים לא היו תרגום דבריו של אדם שלישי, אלא נאמרו ישירות על ידי מר אבו רוב. לנוכח זאת, אנו מבקשים לתקן את תגובתנו בנדון אשר ניתנה בתום לב ולהבהיר שאכן עובד בצלם אמר ביוזמתו את הדברים, שאותם אנו דוחים בשאט נפש ובסלידה".

"בצלם מקפיד בשמירה על אמינות ודיוק בעבודתו ופרסומיו. על כן אנו מתחייבים למצות בהקדם את הליך הבירור ובסיומו נפרסם את שיוחלט", מוסיפים ב'בצלם'.