ברקת צולם מקלל את אנשי הרכבת הקלה

מחלוקת בין עיריית ירושלים לחברה המפעילה את הרכבת הקלה על תגבור הרכבות למירוץ פורמולה, הוציאה מראש העיר התבטאות קשה.

ידידיה בן אור , י"ב בתשרי תשע"ה

ישנה? ניר ברקת
ישנה? ניר ברקת
פלאש 90

במהלך טקס פריצת מנהרת הקו המהיר של הרכבת בין ירושלים לתל אביב, נתפס ראש עיריית ירושלים ניר ברקת במצלמת 'חדשות 2', כשהוא מתבטא באופן חריף מאוד נגד אנשי הרכבת הקלה.

בהמשך הסביר ברקת כי הוא כועס על אנשי הרכבת הקלה לאחר שאלו סירבו לתגבר את הקו לרגל מירוץ פורמולה 1. "הבנת שהם לא מתגברים בלי כסף? אני המום", אמר ברקת והבטיח: "הם לא יקבלו ממני כסף!".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "לצערנו, 'סיטיפס', זכיינית הרכבת הקלה, לא הצליחה לספק שום תגבור ממשי של הנסיעות ודרשה סכום עתק של 100 אלף שקלים תמורת הגעה של הרכבת כל 4.5 דקות במקום כל 6 דקות, זאת בנוסף לרווחי רכישת הכרטיסים, דבר שנראה כסחיטה על חשבונם של תושבי ירושלים והעירייה לא תיתן לו יד".

"לפיכך, העירייה התארגנה להפעלת הסעות חינמיות מחניון הלאום וחניון טדי, על מנת לתת פתרון הן בהגעה והן בסיום האירוע. חשוב להדגיש כי לאחר ההצעה שנשלחה ועוד בטרם נוהל מו"מ לגביה, הודיעה חברת סיטיפס כי היא מושכת את הצעתה (פחות מיממה מרגע שליחת ההצעה)".

סיטיפס נמסר בתגובה לדברים, כי "על אף העובדה שהתבטאויות ראש העיר הן מבישות ואינן ראויות לתגובה, אנו מבקשים לשים דברים על דיוקם, ובלשונם של אנשים מבוגרים: צר לנו שהעירייה בחרה להאשים את סיטיפס במחדליה".

בסיטיפס הוסיפו, כי "נציגי העירייה פנו לסיטיפס ברגע האחרון בבקשה לתגבור רכבות. נדמה כאילו העירייה הופתעה מקיומו של האירוע ולא חשבה להיערך לו מבעוד מועד. אף על פי כן, סיטיפס השקיעה מאמצים ניכרים על מנת להיענות לבקשות לתגבור והעבירה הצעה בהתאם. לצערנו לא קיבלנו כל תגובה מהעירייה להצעה".

"לעניין הכספי, במסגרת ההסכם הנוכחי עם המדינה סיטיפס אינה מקבלת תוספת תמורה מכרטיסי הנסיעה ו/או מנוסעים ולכן תגבור אמור להיעשות כנגד תשלום. תמוה שהעירייה אינה בקיאה בפרטים למרות שאלו הובהרו לה ולמרות שהעירייה עצמה הינה צד להסכם", ציינו בסיטיפס.