האפליקציה שתעזור לשמור שבת

פרויקט השבת הינו פרויקט כלל עולמי הקורא לסולידריות יהודית גלובלית באמצעות שמירת השבת

ניר הר זהב , י"ב בתשרי תשע"ה

אפליקציית השבת
אפליקציית השבת
עצמי

"keeping it together" - היא אפליקציית סמארטפון שתעקוב אחר אופן שמירת השבת, תתמשק לפייסבוק ותודיע לחברי המשתמש אם הצליח שלא לגעת במכשיר במהלך השבת (אופציונאלי).

האפליקציה פותחה בישראל ותלווה את ההכנות לשבת הבינלאומית של "פרויקט השבת – KEEPING IT TOGETHER", מתוך רצון להעניק כלי עזר חוויתי ומהנה, הן לשומרים דרך קבע והן לחילוניים השומרים לראשונה במסגרת הפרויקט, הקורא לסולידריות יהודית גלובאלית.

באמצעות האפליקציה כל אחד ואחת יוכלו לקבוע את רמת המעורבות בפרויקט. השימוש ברשתות החברתיות, הן באמצעות האפליקציה החדשה והן באמצעות עמוד הפייסבוק שקם לטובת הפרויקט, יחבר את כל הקהילות היהודיות בעולם סביב שבת אחת גלובאלית.

בנוסף לפעילות בין חברי הפייסבוק, תכלול "keeping it together" הסברים ותזכורות דוגמת קאונטר שיספור את הדקות לכניסת השבת, פושים על חוסר זמינות במהלך השבת בשל השתתפות בפרויקט, וכן עם כניסת השבת, יעבור הטלפון למצב טיסה ועל המסך ידלקו נרות שבת. באם המשתמש נגע בפלאפון נרות השבת יכבו. האפליקציה זמינה להורדה בחינם למכשירים תומכי אנדרואיד ובימים הקרובים גם למשתמשי אפל.

באפליקציה ישולבו תכנים לקראת השבת, בהם מתכונים כמו "מרק עוף של סבתא" ומדריך הכנת חלות, מדריכים ומשחקים. כל התכנים נכתבו בצורה קלילה, קלה ונהירה.

בפרויקט השבת אמרו כי "השבת היא הרשת החברתית האמיתית. היא יכולה להיות גורם מאחד - גם בתוך המשפחה וגם בתוכנו כחברה. אין יותר מתאים מלסמל חיבור בין האנשים מאשר להניח בצד את המכשירים שמפריעים לנו להיות בקשר אחד עם השני באמת. לעצור את מרוץ האסמסים והפייסבוק ולהתחבר למשפחה ולחברים מסביב. מי שיצליח - יוכל להשתמש באפליקציה גם בשבתות הבאות."

פרויקט השבת - "KEEPING IT TOGETHER", מגיע השנה לישראל ויערך ב – 300 ערים ברחבי העולם בעת ובעונה אחת. מדובר בפרויקט שהחל ביוזמתו של הרב וורן גולדשטיין בעיר יוהנסבורג שבדרום אפריקה, במסגרתו פעל הרב לשמירת שבת אחת בקרב כמה שיותר מחברי הקהילה היהודית, בחודש אוקטובר 2013. ערים רבות בדרום אפריקה הצטרפו לפעילות ולמעלה מ- 55,000 משתתפים לקחו חלק בשמירת השבת הגדולה של דרום אפריקה, רבים מהם עשו זאת לראשונה בחייהם.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il